22 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 27.78°
  • Izmir 32.22°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.089
Dolar5,6882
Euro6,3834
Altın260,94

Doktordan Temiz Kara Şimşek Görünümlü ' Serçe'

Eski model araçlara merakı olan ve Çankırı'da doktorluk yapan Cem Dilmen arabasını bir döneme damga vuran "Kara Şimşek"e benzetti.

Doktordan Temiz Kara Şimşek Görünümlü ' Serçe'

Çankırı'da doktorluk yapan Cem Dilmen'in (41) modifiye ettiği TOFAŞ'ın Serçe modeli aracına bakan dönüp bir daha bakıyor.

Eski model araçlara merakı olan Dilmen arabasını, bir döneme damga vuran "Kara Şimşek"e benzetti. Çankırı'da herkesin sevgilisi olan otomobili görenler selfie çekiyor, korna çalıp selektör çakıyor.

Klasik arabalara merakı olan üroloji doktoru Dilmen, babasına ait olan ve yıllar önce sattığı otomobili bulup onarmak istedi. Ancak bulduğunda araç onarılamayacak haldeydi. Onun yerine arkadaşının tavsiyesiyle TOFAŞ'ın Serçe model otomobilini alıp aracı baştan sona yeniledi.

Hastane çıkışında her gün aracın başına gidip ilgilendiğini söyleyen Dilmen, "Kaporta ustasıyla beraber aracı komple elden geçirdik. Tabanını soyup pasını giderdik, inşaatlarda kullanılan ses yalıtım malzemeleriyle kapladık. Önünü de komple yeniledik. Ses sistemi koyduk. Araca merkezi kilit montajı yaptık, camları otomatik hale getirdik, bagaj kapağı bile sensörle uzaktan açılabilir şekilde dizayn edildi. Tüm parçalar yenilendi" dedi.

Doktor Cem Dilmen, son olarak aracını görüp satın almak isteyenlere aracını şimdilik satmayı düşünmediğini söylüyor.

Kaynak: Sabah

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri