1.0 Altı Sınıfının En İyisi Belli Oldu

Ford’ un 1.0 litre EcoBoost motoru, 2017 Milletlerarası Yılın Motoru (International Engine of the Year) yorumlanması 1.0 litre altı kategorisinde üst üste 6. kez lider seçildi.

1.0 Altı Sınıfının En İyisi Belli Oldu

Ford' dan yapılan açıklamalar doğrultusunda, Ford’ un küçük hacmine rağmen yüksek performans ve üstün sürüş dinamikleri sunan, bu dinamikleri teknoloji ve yakıt ekonomisi ile periçinleyen 1.0-litre EcoBoost motoru, 2017 senesinde bir kez daha sınıfında “Yılın Motoru” unvanını kazandı.

YILIN MOTORU ÖDÜLÜNE İLK KEZ 2012 YILINDA ULAŞTI

Dünyanın otuz bir ülkesindeki elli sekiz otomotiv editörü ve gazetecisinin oyları ile seçilen 2017 Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri’ nde 1.0 litre ve altı kategorisinde yarışan toplam otuz beş motor arasında 6. defa art arda “1.0 litre ve Altı Kategorisi En İyi Motor”u seçildi. Ford’ un 3 silindirli 1.0-litre EcoBoost motoru ilk kez 2012 yılında “En İyi Yeni Motor” ödülüne ulaşmıştı.

Yapılan açıklamada verilen bilgilere göre, 100 HP, 125 HP ve 140 HP güç opsiyonları ile sunulan EcoBoost motor, Avrupa’ da satılan her 5 Ford aracın birinde yer mevcut. Maksimum 3.5- litre kapasitesi ile sunulan EcoBoost benzinli motor, Yeni Ford Fiesta’ dan Transit’ lere, pick-up’ lardan, Focus RS ve Ford GT’ yi de içeren Ford Performance örneklerinde güç ve verimlilik sağlıyor.

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri