Organize İşler Bunlar

Furkan Hasdemir
14 Ocak 2020 Salı 09:00

İşim gereği sosyal medyanın içerisinde olan birisiyim.

Son günlerde özellikle Twitter'da gördüğüm bir durum var.

Seçim öncesi kendisine karşı çıkan herkesi trollükle yaftalayan İmamoğlu ve ekibi, seçim döneminde ve sonrasında organize bir trol ekibiyle algıyı yönetmeye çalışıyor.

YÜRÜYEN TWEETT ALTI ORGANİZASYONU

Özellikle İmamoğlu aleyhine atılan bir tweet biraz yürüdüğünde şıppadanak orada bitiveriyorlar ve hem tweeti spam yağmuruna tutuyorlar hem de tweetin altını İmamoğlu şövalyeliği kokan tweetlerle doldurarak algıyı değiştirmek istiyorlar.

TWİTTER OPERASYONU UĞRUNA İLBER ORTAYLI HAKKINDA AĞZA ALINMAYACAK SÖZLER

Twitter'da yayınladığımız İlber Ortaylı'nın Kanal İstanbul yorumu adlı video, kısa sürede 250 bin video görüntülenme elde etmişti. Sonra ne mi oldu, 60 kişilik trol ordusu tweetin altına doluştu ve İlber Ortaylı gibi önemli bir figürü itibarsızlaştırmaya çalıştı.

Aşağıdaki ekran görüntüsünü, yürüyen tweet altı organizasyonuna bir örnek teşkil etmesi açısından şuraya bırakıyorum:

İşin ilginç yanı da özellikle İmamoğlu ya da CHP aleyhine atılan bazı videoların şiddet içermediği halde 'hassas materyal'e düştüğünü tecrübe ettim.

Twitter CEO'sunun FETÖ'cü Enes Kanter'in tweetini RT'lediğini düşününce, dünyanın her yerinde olduğu gibi Twitter'da da bir taraf sorunu var anlaşılan.

İmamoğlu ekibinin sosyal medyayı etkili kullanıyor olmasını tebrik etmiyor değilim ancak,

seçim öncesi etikten, trollükten bahsedenlerin azıcık bir güç devşirdiğinde, etik duvarlarını ayaklarının altına alarak tamamen cephe mantığıyla saldırıya geçmesi, maskelerin düştüğü anlamına geliyor.

CHP SEÇMENİ BAYKAL TARZI MUHALEFETİ ÖZLEDİ

Deniz Baykal organize bir kaset kumpasıyla devrilmiş, yerine devşirilen Kılıçdaroğlu, CHP'de bir ulusalcı kıyımı yaparak, CHP'yi ters düz etmişti.

Kemik ulusalcı CHP, yerini FETÖ, DHKP-C, PKK gibi terör örgütlerinin içerisinde cirit attığı küreselci bir konuma geldi.

Geçtiğimiz günlerde Deniz Baykal'ın hükümeti Libya konusunda destekleyen açıklamaları çok ilgi gördü. Özellikle CHP tabanında da nahoş değil hoş karşılandı.

Bu durum organize bir operasyonla yok edilen ulusalcı muhalefet tarzının ne denli özlendiğinin de işareti oldu.

CHP, bu organize işlerden kendini sıyırmayı başaramayıp, terörle arasına mesafe koyamadığı her gün biraz daha marjinalleşmeye doğru evriliyor.

Benden söylemesi.

Dr. Ömer Aydın

Kahraman Sağlık Görevlisi

Alperen Demirkaya

Topu Geri Kazanma Süresi IN, Beşiktaş Ruhu OUT

Furkan Hasdemir

Çin Mutfağı Hayranları Bir Daha Düşünsün

Tuğçe Arıbaş

Cem Yılmaz’ın Röntgeninden, Gündüz Kuşağı Sahteliği

Semra Aydın Avşar

Paranoyak Ebeveyn Olmak Ya Da Olmamak

Alper Esen

Kanal İstanbul ve Down Town İstanbul