Ömer Çelik, Akşener'in Netenyahu Benzetmesine Sert Yanıt Verdi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan için yaptığı benzetmeye sosyal medya hesabı üzerinden sert yanıt verdi.

18.05.2021-17:10 - (Son Güncelleme: 19.05.2021-12:00)Ömer Çelik, Akşener'in Netenyahu Benzetmesine Sert Yanıt Verdi

Çelik, "İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in Sn. Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın, çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olan partisinin Meclis grup toplantısında yapmış olduğu konuşma içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili ifadelerine büyük tepki gösterdi.

Akşener'in sözlerine tepki gösteren Ömer Çelik, Twitter'da yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in Sn. Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz.

Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir.

Netenyahu’nun en çok rahatsız olduğu ve İsrail zulmüne karşı küresel ölçekte oluşan bilinç ve farkındalığın mimarlarının başında Sn. Cumhurbaşkanımız gelmektedir. Cumhurbaşkanımızı Netenyahu ile yan yana zikretmek sadece Netenyahu'yu sevindirme gayretidir.

Filistin davasının en güçlü savunucusu olan Cumhurbaşkanımızı, Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı bir sapmadır.

Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'da Cumhurbaşkanımız hakkında bu sözü söyleyenin "Filistin düşmanlarına destek veren" bir şey yaptığından kimse şüphe duymaz. Akşener, Cumhurbaşkanımız hakkındaki sözlerini Filistinli kadınların ve gençlerin yanında söylesin ve cevabını dinlesin.

Cumhurbaşkanımızın temsil ettiği değerler Filistin davasının savunulması, Mescidi Aksa ve Kudüs'ün aziz değerlerinin muhafazası ve statülerinin korunmasıdır. Netenyahu ise bunun tam zıddıdır. İkisini birbirine karıştırmak Netenyahu’nun kara propagandasına destek olmaktır sadece.

Sn. Cumhurbaşkanımız, Harem-i Şerif'te krizin başladığı andan itibaren Filistin için uluslararası diplomasiyi yürüten, bu amaçla dünya liderleri ile görüşen, uluslararası kurumları harekete geçiren isimdir.

Bu mücadeleyi veren Cumhurbaşkanımızla çocuk katili Netenyahu’yu yan yana zikretmek, ancak Cumhurbaşkanımızın Filistin ve Mescidi Aksa için verdiği mücadeleye zarar vermek isteyenlerin gayreti olabilir.

Cumhurbaşkanımız içerden ve dışardan yapılan ahlak dışı saldırılara bakmadan mücadelesini sürdürüyor. Gazze'den, Kudüs'ten ve Mescidi Aksa'dan bu mücadele ve Cumhurbaşkanımız için yapılan dualara şahidiz."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR