Nurettin Sözen ile Ekrem İmamoğlu'nun Benzerlikleri Dikkat Çekti! Haliç Kokuyordu Şimdi Marmara Kokuyor

İBB'nin eski başkanı Nurettin Sözen geçen günlerde AK Parti'nin İstanbul'u yönettiği dönemle ilgili konuştu. Açıklamalarda Marmara'da yaşanan müsilaj krizini Ak Parti dönemine bağlayan Sözen oldukça tepki topladı.

10.06.2021-17:17 - (Son Güncelleme: 10.06.2021-17:35)Nurettin Sözen ile Ekrem İmamoğlu'nun Benzerlikleri Dikkat Çekti! Haliç Kokuyordu Şimdi Marmara Kokuyor

Nurettin Sözen'in bu haddini aşan açıklamalarının ardından sosyal medya kullanıcıları ağırlıklı olarak Nurettin Sözen ve Ekrem İmamoğlu dönemlerinde yaşanan benzerlikleri konuşmaya başladı.

HER İKİ DÖNEMDE DE USULSÜZLÜK SÖZ KONUSU

Nurettin Sözen döneminde başkanı istifaya götüren süreç İSKİ'de yaşanan yolsuzluğun ayyuka çıkmasıyla başlamıştı. İSKİ'de yaşanan milyonluk vurgunu yapan ise iddialara göre kurumun başına getirdiği müdürdü.

CHP'li Ekrem İmamoğlu döneminde ise İBB'de satın almalardan ihalelere kadar bir çok alanda usulsüzlük davaları ve tartışmaları var. Pandeminin başladığı dönemde 25 kuruşluk maskeyi 3 liraya satın alarak kamuyu milyonlarca zarara uğratmış ve vatandaşlar tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı.

LİYAKATSIZ ATAMALAR

Nurettin Sözen'i yaptığı liyakatsiz atamalar görevinden etmişti. İşini doğru yapmayan bürokratlar şehirde çöp dağları oluşturmuş, yolsuzluk davalarıyla da muhatap olmuşlardı. Ekrem İmamoğlu'nun İBB'sinde ise liyakatsiz atamalar ayyuka çıktı. Pek çok kurumunun yönetimine liyakatsiz atamalar yaptı. 

CHP'nin gençlik kollarında ve ittifak üyelerinin partilerinde görevli pek çok kişiyi alakasız görevlere atayarak gündeme gelmişti. Türkiye güzellik yarışmasında derece almış aile dostu Özge Türkyılmaz kariyer danışmanı olmuş ve İBB'nin binasında oda tahsis edilmişti. Yine bir toplantıdan sızdırılan videoda İBB'nin işe alım sürecini bizzat İBB'nin yöneticileri itiraf etmiş işe alımda önceliği ittifak üyelerinden yana kullandıkları meydana çıkmıştı.

İSKİ YİNE ÇALIŞMIYOR

İSKİ Nurettin Sözen döneminde doğru düzgün çalışmadığı için sık sık su kesintileri yaşanıyordu. İmamoğlu döneminde ise doğru arıtma sistemini kuramadığı için İstanbul'un akarsuları renk renk akıyor bir yandan da etrafa pis koku ve zehir saçıyor.

ÇÖP DAĞLARI

Sözen döneminde çöpler doğru düzgün toplanmadığı için şehrin çeşitli noktalarında çöp dağları oluşmuş, halk isyan etmişti. CHP'li İBB döneminde çöplerini toplanmayan pek çok CHP'li ilçe belediyesi hafızalardaki Sözen dönemini tazelemişti.

HALİÇ KOKUYORDU ŞİMDİ MARMARA KOKUYOR

Nurettin Sözen döneminde haliç kaderine terk edilmiş adeta lağıma dönmüştü. Hatta Haliç'teki bu pis kokudan kurtulmak için Sözen Haliç'in üzerine beton dökmeyi teklif etmişti. Recep Tayyip Erdoğan göreve geldiğinde ise Haliç'i temizlemişti.

O GÜN HALİÇ'E BETON DÖKENLER BUGÜN METRO PROJELERİNE DÖKÜYOR

Sorunlarla baş edemeyen Nurettin Sözen gibi CHP'li İmamoğlu da çözemediği işlerin üzerine beton dökmeyi tercih ediyor. Daha geçen günlerde Metro istasyonu ve levazım tüneline beton dökmeyi tercih eden İmamoğlu adeta Sözen'in yolundan gidiyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR