Neden Tuzlaspor'a Ceza Verilmedi? Tepkisine TFF Açıklaması!

TFF, Ziraat Türkiye Kupası'nda Tuzlaspor ile Galatasaray arasında gerçekleşen, karşılaşmanın sonrasında yaşanan olaylarla ilgili özellikle sosyal medyada, dosyası henüz belli olmamasına rağmen Tuzlaspor 'a ve ekibine ceza verilmediğine dair yalan haberlerin yapıldığını bildirdi.

21.12.2019-14:02 - (Son Güncelleme: 21.12.2019-14:03)Neden Tuzlaspor'a Ceza Verilmedi? Tepkisine TFF Açıklaması!

TFF, Tuzlaspor - Galatasaray karşılaşmasında gerçekleşen sevklerin ardından ilk olarak Galatasaray'ın cezasının duyurulmasının sebebini açıkladı.

Yapılan açıklamada Galatasaray'ın PFDK'ya tedbirlerin olmaması ile ilgili olağanüstü toplantı isteğinde bulunduğu söylendi. Tuzlaspor ekibinin ise savunma süresinin sürdüğünü, 2. ligde ilk yarı bittiğinden dolayı hafta sonu karşılaşmasının da olmadığı söylendi.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bugünkü kararlarının açıklanmasının ardından özellikle sosyal medyada, dosyası görüşülmemesine rağmen Tuzlaspor A.Ş. kulübü ve mensuplarına ceza verilmediğine dair yanlış değerlendirmeler yapılmıştır.

Ziraat Türkiye Kupası'nda 17.12.2019 tarihinde oynanan Tuzlaspor A.Ş. - Galatasaray A.Ş. müsabakasında yaşanan disiplin ihlalleri nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Galatasaray A.Ş. Kulübü ve mensupları hakkında, Galatasaray A.Ş. tarafından PFDK'ya tedbirlerin kaldırılması amacıyla olağanüstü toplantı talebinde bulunulmuş ve sevk olunan kişilerin savunmaları sunulmuştur. Bu nedenle PFDK, ilgili kişiler hakkında 20.12.2019 tarihinde toplanarak kararlarını kamuoyuna duyurmuştur.

Aynı olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Tuzlaspor A.Ş. Kulübü ve mensuplarının savunma süresi devam etmekte olup, soruşturma tamamlandığında ilgililer hakkındaki kararlar açıklanacaktır.

Henüz savunmasını PFDK'ya sunmayan Tuzlaspor A.Ş.'nin, TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta devre arası tatili verilmesi nedeniyle hafta sonu maçı da bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR