Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

18.02.2019-15:08 - (Son Güncelleme: 18.02.2019-15:01)Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide bulantısı günlük hayatta sık sık yaşanan ve kişiye rahatsız eden bir durumdur. Birden çok sebebi olabilirken başlıca nedenleri araba-vapur tutması, gebelik, migren, stres, aşırı alkol kullanımı, kaygı, gıda zehirlenmesidir.

Peki mide bulantısını önlemek için ne yapabiliriz?

Mide bulantısına en iyi gelen besinler kolay sindirilen gıdalardır. Özellikle de yağ içeren ve bol proteinli olan besinlere kıyasla daha tuzlu kraker, limon vb. yiyecekler tercih edilmelidir.

Araç tutması gibi sebeplerden dolayı yaşanan mide bulantısında zencefil iyi bir tercihtir. Zencefil hamilelik döneminde sık sık yaşanan mide bulantısına da iyi gelir. Bunun için günde 2-3 bardak zencefil çayı tüketebilirsiniz.

Limon da zencefil gibi mide bulantısına iyi gelen besinlerdendir. Mide bulantısını bastırmak amacıyla limonu ortadan ikiye kesip yiyebilir ya da suyunu sıkarak tüketebilirsiniz.

Uzun süre aç kalmak da mide bulantısı yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden ara öğünler yiyerek uzun süreli açlıkların önüne geçebilirsiniz. Ekmekte mide bulantısını önleyen besinlerdendir.

Nane kokusu ve tadı sayesinde mide bulantısını engeller. Mideniz bulandığında birkaç nane yaprağı çiğneyebilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleriiçin aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR