MHP'li Haluk Alıcık vatandaşları orman yangınları konusunda duyarlı olmaya davet etti: Vatan bağımsızlığımızın, yeşil vatanımız olan ormanlarımız sağlığımızın teminatıdır!

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, devam eden orman yangınları konusunda önemli açıklamalar yaptı. Ormanlarımızın sağlığımızın teminatı olduğunu hatırlatan Alıcık, vatandaşları bu konuda dikkatli olmaları için uyardı. İşte detaylar...

17.07.2022-10:43 - (Son Güncelleme: 17.07.2022-10:43)

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, devam eden orman yangınları konusunda önemli açıklamalar yaptı. 

Son zamanlarda Türkiye genelinde meydana gelen orman yangınlarına değinen MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, vatandaşları göreve çağırarak ormanlarımızı korumamız gerektiğini söyledi. Çıkan yangınların Türkiye'nin ciğerini yaktığını söyleyen Alıcık, Hz. Muhammed (S.A.V)'in "Bir kimse bir ağaç dikerse Allah, o ağacın meyvesi kadar o kimseye sevap yazar" sözleriyle vatandaşları ağaçlandırma ve ormanlarımızı koruma konusunda göreve çağırdı.

 orman yangını

"Ormansız bir yurt, vatan değildir"

Alıcık konuşmasında, "Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüz 'Ormansız bir yurt, vatan değildir' demektedir. Ormanlarının yok oluşu demek, ülkede su kaynaklarının azalması, ormana dayalı üretim faaliyetlerinin ağır darbe alması demektir. Orman ve onun oluşturduğu yaşama alanında var olan canlıların yok olmasıdır. Ormanlarının yok oluşu demek, ülkede erozyonun artması, ekilebilir arazilerde toprak kalitesinin düşerek, tarım rekoltesini azaltması demektir. Milli varlığımıza, zenginliğimize yönelen bu tehdit, yarınlarımızı sınırlamakta, gelecek nesillere daha büyük ve daha güzel bir ülke bırakma hayalini sekteye uğratmaktadır. En tabii hakkımız olan yarınlara daha güzel ve çevre hassasiyeti gelişmiş bir ülke bırakmak meselesinin her koşulda takipçisiyiz. Yangınların bir önce söndürülerek, kaybolan ağaçlarımızı en kısa sürede yenilerini dikmek ve imar etmek konusunda gerekenin yapılacağı konusunda kuşkumuz yok. Ancak yangınların önlenmesi konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmalıyız. Araçlardan atılan izmariti, cam kırıklarını, kontrolsüz yakılan ateşleri önlemek bizlerin elinde. Gördüğümüz her türlü şüpheli durumu da yetkililere bildiriniz. Dayanışma ile Yeşil Vatanımızı koruyalım. Bugün ve bugüne kadar orman yangınlarında kahramanca mücadele eden görevlilerimize, vefakar milletimize teşekkür ediyorum. Orman yangınlarında şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum" sözlerine yer verdi.

Esmagül Koçak
esmagulk@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal