Meteoroloji Güncel Hava Durumu Tahminini Paylaştı: Kar Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, , güncel hava durumu raporunu paylaştı. Tahminlere göre yağışların bir süre daha yurt genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor. İşte bölge bölge hava durumu...

10.11.2021-14:38 - (Son Güncelleme: 08.12.2021-17:54)Meteoroloji Güncel Hava Durumu Tahminini Paylaştı: Kar Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu raporunu paylaştı. Paylaşılan rapora göre yurt genelinde sağanak ve kar yağışı bekleniyor. Son hava tahminlerine göre yurt genelinde yağışlı hava etkili olacak. Doğu Anadolu'da yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Sıcaklıkların cuma gününden ise artması tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, , güncel hava durumu raporunu paylaştı. Tahminlere göre yağışların bir süre daha yurt genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Akdeniz'in Toroslar Mevkisi, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Mersin, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde sağanak etkili olacak.

SAĞANAK VE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK

Gök gürültülü sağanak, Akdeniz'in Toroslar Mevkii, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak ve Hakkâri çevreleri ile Diyarbakır ve Batman'ın merkez ve kuzey, Elazığ'ın doğu ilçelerinde kuvvetli olacak. Bu illerde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olması da tahmin ediliyor.

BU GECE PUS VE YER YER SİS BEKLENİYOR

Sıcaklığın Marmara ve Ege'de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

FIRTINA ETKİSİ DEVAM EDECEK

Rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

VATANDAŞLARA TEDBİRLİ OLUN UYARISI

Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı. Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da fırtına beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

TÜRKİYE GENELİ İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ANKARA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 6°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 10°C
Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı, merkez ve kuzey ilçelerinin yüksek kesimlerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal