Mecnun Otyakmaz: VAR Kayıtlarının Açıklanmasından Yanayım

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz VAR kayıtlarının açıklanması konusunda bir yazılı açıklamada bulundu

26.12.2019-22:38 - (Son Güncelleme: 26.12.2019-22:31)Mecnun Otyakmaz: VAR Kayıtlarının Açıklanmasından Yanayım

Süper Lig Cemil Usta Sezonun ilk devresini lider tamamlamayı kesinleştiren Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, hakemleri etki altına sokacak açıklamalar ve görüşler yapmayacaklarını söyledi.

Otyakmaz, yayınladığı yazılı açıklamada, hakem hataları, Video Yardımcı Hakem (VAR) kayıtlarının açıklanması talebi ve geçen sezon Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yayımlanan duyuru hakkında görüşlerini aktardı.

Açıklamasında hakem hatalarına da değinen Otyakmaz, "Daha önce ligin ilk yarısını 2 kez lider bitirip şampiyon olamayan bir Anadolu kulübü olarak, her şeyin farkındayız. Yine de hakemleri baskı altına alacak açıklamalar, görüşmeler yapmayacağız. Hakemleri rahat, vicdanlarıyla baş başa bırakın. İşte o zaman hiçbir şey eskisi gibi olmaz." Açıklamalarında bulundu.

Sezon öncesinde Riva'da gerçekleştirilen toplantıda, VAR kayıtlarının açıklanmasını o dönem gündeme getirdiği ama destek bulmadığını vurgulayan Otyakmaz,

"Hem bu yılın hem de geçen yılın VAR kayıtlarının açıklanmasından yanayım. Böylece İttifak Holding Konyaspor maçı gibi Çaykur Rizespor maçı da açıklanmış olur." İfadelerinde bulundu.

 Kulüpler Birliği Vakfının geçen sezon yaptığı bildirinin kendi resmi internet sitelerinde haber amaçlı yer aldığını söyleyen Başkan Otyakmaz, şu ifadelere yer verdi:

"28 Kasım 2018 tarihinde dönemin Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yazılan, sadece ana hatlarından bahsedilerek bilgisi verilen, şahsen üslubunu tasvip etmediğim, buna rağmen haber amaçlı resmi internet sitemizde yayınladığımız bildirinin yine gündemde olduğunu görüyoruz. O bildirideki, 'Özellikle Anadolu kulüplerine karşı yapılan çok daha fahiş hakem hataları karşısında Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bu defa benzer refleks göstermediği ve benzeri kararlar almadığı herkesin malumudur.' cümlesi TFF'ye yönelik bir eleştiriyken, olayın kişiselleştirilerek temcit pilavı gibi sürekli önümüze sürülmesi büyük bir haksızlıktır. Ancak görüyoruz ki değişen bir şey yok. Önceleri Pembe Köşk'te olduğu gibi, dün Beylerbeyi olur, bugün Zorlu, yarın Olimpiyat Stadı... Fakat bir şey değişmez. Ezilen hep Anadolu kulüpleri olur."

Otyakmaz, "Bugün yapılan, dün yaptığınızı aklamaz, meşrulaştırmaz. Bizim o dönem resmi sitemizde haber niteliğinde yayınladığımız basın bülteni yüzünden 8 kulübün firavun lanetine maruz kaldığımızı da öğrenmiş olduk. Lütfen 6 Anadolu takımını sizin bu vahşi, pervasız ve adaletsiz rekabetinize alet etmeyin. Unutulmamalıdır ki firavun varsa Musa var, lanet varsa Felak-Nas var. Lanet döner dolaşır yapanı bulur. Günümüzde canlı örnekleri olduğu gibi." cümleleriyle açıklamasını tamamladı.

 

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR