Masterchef 2021 Ne Zaman Başlıyor?

TV8 ekranlarının sevilen yarışması Masterchef’in başlamasına günler kaldı. Seyirciler yarışmanın başlamasını heyecanla bekliyor. Peki, Masterchef yayın tarihi ne, jüri üyeleri kimler?

21.06.2021-11:41 - (Son Güncelleme: 21.06.2021-11:41)Masterchef 2021 Ne Zaman Başlıyor?

Masterchef’in ilk tanıtımı yayınlandı. TV8 ekranlarında yayınlanan yarışmanın Survivor’ın bitişi ile başlayacağı konuşuluyordu. 2018’de TV8’de yayın hayatına başlayan Masterchef her yıl yayınlanmaya devam ediyor. 2021 Masterchef’in ne zaman başlayacağı merak ediliyordu. Aynı zamanda son iki sezondur jüri üyeliği yapan isimlerin yarışmaya devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu.

Yayınlanan tanıtım videosuna göre Masterchef 2021, 26 Haziran Cumartesi akşamı ilk bölümü ile ekranlara gelecek. İlk bölümlerde öncelikle Masterchef’te yarışacak on beş isim seçilecek.

MASTERCHEF JÜRİLERİ KİMLER?

Masterchef’in jüri üyeleri değişmedi. Jüri masasında Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna oturmaya devam ediyor. Bu sezonda da yarışmacılar bu isimler karşısında hünerlerini sergileyecek. Masterchef’in 2018’de yayınlanan programında Danilo Zanna yerine Hazer Amani bulunuyordu. Fakat Hazer Amani 2018 yılından sonra jürilikten ayrıldı. Son iki sezondur İtalyan şef Danilo Zanna jüri üyeleri arasında yer alıyor.

MASTERCHEF ŞAMPİYONLARI KİMLER?

TV8 ekranlarında üç sezon yayınlansa da Masterchef yarışması aynı format ile ilk olarak 2011 yılında Show TV ekranlarında yayınlandı. Bu yarışmada jüri üyeleri; Batuhan Piatti, Murat Bozok ve Erol Kaynar’dı. Bu yarışmada sunucu da bulunuyordu ve yarışmanın sunuculuğunu Öykü Serter üstlenmişti. 2011’deki Masterchef’in şampiyonu Muzaffer Şenduran olmuştu.

2018’de Hazer Amani’nin jüri üyeleri arasında bulunduğu yarışmada birinci Uğur Kardaş oldu. Sonraki sezonda ise Cemre Uyanık yarışmayı birinci olarak tamamladı. Böylece Cemre Uyanık, Masterchef’in ilk kadın şampiyonu oldu. 2020 Masterchef’te ise finalde Barbaros ve Serhat karşı karşıya geldi. Bu iki şef canlı olarak yarıştılar. Yarışmanın sonucunda ise Masterchef 2020 birincisi Serhat Doğramacı oldu.

MASTERCHEF JÜRİSİ MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya, 1974’te Bolu’da dünyaya geldi. 2004’te İstanbul Yemek Akademisi’nde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. O zamana kadar dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. 2005’te Amerika’nın ünlü yemek dergisi ‘Culinary’ de Trend Chef olarak seçildi.

Mehmet şef, Türk mutfağı ile çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalyalar, sertifikalar kazandı. Farklı tatların ve mutfakların bir arada kullanıldığı ‘Fusion Muftak’ akımının Türkiye’de ilk uygulayan şeflerden oldu. Almanya’da dört yılda bir yapılan 2008 IKA Olimpiyade Der Köche A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

2009’da özel bir istekle Katar Başbakanlığı Konutları ve özel yatla dünya turuna çıktı. Katar Başbakanlığı bünyesindeki konutlarda, Fransa ve İtalya’da çalışmalarda bulundu.2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Takım Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatına katıldı ve ikincilik elde etti. 2018’de TÜRSES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri yarışmasında 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması ile En İyi Şef Ödülü’ne sahip oldu. 

MEHMET ŞEFİN ELİNE NE OLDU? 

Mehmet şef, üç sezondur TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef yarışmasında jüri üyeliği yapıyor. Geçen sene ellerini arkada gizlemesi ile dikkat çekmişti. Mehmet Şef'in elindeki üç parmağı kaybettiği ortaya çıkmıştı. Mutfakta çalışırken elini kıyma makinesine kaptıran şef maalesef üç parmağını kaybetti. Mehmet Şef, bu sebeple ekranlarda sol elini kullanmamaya çalışıyor. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal