Marco Paixao: 'Türkiye En Güvenli Ülkelerden Bir Tanesi'

TFF 1. Lig takımlarından Altay'ın forveti Marco Paixao, coronavirüs salgınında Türkiye'nin en güvenli ülkelerden bir tanesi olduğunu dile getirdi.

27.03.2020-14:14 - (Son Güncelleme: 27.03.2020-14:00)Marco Paixao: 'Türkiye En Güvenli Ülkelerden Bir Tanesi'
Marco Paixao, gerçekleştirdiği açıklamada, Türk halkının bu zorlu süreci evinde kalarak en doğru davranışı yaptığını söyledi.

Alınan önlemlere yönelik ise Paixao, şu sözleri söyledi:

"Türkiye’de tedbirler ve halkın duyarlılığı üst seviyede. Çoğu yer kapalı ve devletin aldığı tedbirlere vatandaşlar uymakta. Bu süreç halkta nispeten bir panik yaratmış olsa da bu panik insanların aileleri ve sevdikleri adına duyduğu endişeden kaynaklanıyor. Yurt dışı seyahatlere getirilen sınırlamalar ve toplu taşımada alınan önlemler salgının yayılması karşısında etkin sayılacak tedbirlerden. Mecburiyeti olmayanlar sosyal izolasyon konusunda gerçekten dikkatli davranmakta. Halkın, maske-dezenfektan kullanımı gibi tedbirlerini görmek beni de rahatlatıyor. Sosyal mesafe kurallarına dikkat ediliyor. Türk medyası yurt dışındaki olumlu ve olumsuz örnekleri en doğru şekilde halka yansıtıyor."

"KİŞİSEL KARANTİNA ALTINDAYIZ"

Evde gerçekleştirdikleri idmanlarla hazır olmaya çalıştıklarını söyleyen Paixao, "Herkes için olumsuz noktalar var. Tüm takımların sezon başı olduğu gibi bu süreci sezon sonu kampı olarak görmesi ve hazırlıklarını buna göre yapması gerek. Pozitif kalıp, sağlığımızı düşünerek hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Şampiyonluk hedefinde yarışı sürdüren bir kulübün futbolcusu olarak şimdiden sezonun başlaması için sabırsızlanıyorum. Antrenman ve gündelik yaşamımızda alınan tedbirler üst düzeyde. Türk ve yabancı futbolcuların kişisel olarak aldığı tedbirler ve kulübümüzün aldığı tedbirler ilk günlerde yaşadığımız tedirginliği kısa sürede yok etti. Antrenmanlarımı evde ve Altay tesislerinde belirlenen saatlerde kişisel izolasyona dikkat ederek sürdürüyorum. Türkiye’de alınan tedbirler tüm riskleri minimize etmiş durumda. Antrenmanlar dışında tam anlamıyla kişisel bir karantina altındayız." sözlerini söyledi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR