Makyaj Ürünlerinin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Vazgeçilmezimiz olan makyaj malzemelerinin ömrü ne kadardır? Makyaj malzemelerinin hava ya da saklama koşulları dolayısıyla bozulduğunu nası anlarız? İşte ürünlerin bozulduğunun sinyalini veren belirtiler.

05.10.2019-10:51 - (Son Güncelleme: 05.10.2019-10:24)

Makyaj malzemelerinin de diğer her şey gibi son kullanma tarihleri var. Bitene kadar kullanmak istediğimiz ürünlerin zamanla bozulma gibi riskleri de bulunuyor. Peki makyaj ürünlerinin bozulup bozulmadığını nasıl anlarız? Gelin birlikte bakalım.

RUJ

Rujların bozulup bozulmadığını koku ve dokusuna bakarak anlayabiliriz.. Kuru bir hale sahipse rujunuz bozulmuştur. 2 seneden daha fazla kullanmamaya dikkat edin. 

MASKARA

Gaz kokusuna benzeyen garip bir koku vermeye başladıysa bir an önce atmalısnız. Gaz kokusu almıyorsanız da 3-4 ayda bir değiştirmek yararınıza olacaktır. Vücudumuzdaki en hassas yerlerden biri gözleri korumaktır.

ALLIK

Allıkların bozulduğu hemen anlaşılamamaktadır. Bu sebeple ambalaj üstündeki süreye bakmanızda fayda var. Allıklar ve diğer tüm makyaj ürünleri karanlık ve nemsiz bir yerde saklamanız önemlidir.

Son Dakika Kadın Haberleriiçin sayfayı aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR