Yeşim Salkım, Seçkin Piriler ve Mehmet Coşkundeniz'in sunuculuğunu yaptığı Laf Bende Kalmasın programında ele alınan konulardan biri de Seda Sayan'ın Uğur Arslan'la beraber sundukları programdı.

Seda Sayan ve Uğur Aslan'ın sunduğu Show TV'deki 'Artık Susma' programında Murat Şar (43) adlı kişi bebekken evlatlık verildiğini söyleyip gerçek annesinin Hale Soygazi (67) olduğu iddiasında bulundu.

Sosyal medyada Hale Soygazi için ''Evladını nasıl terk ettin, vicdansız'' yorumları yapıldı. Hale Soygazi de Çağlayan Adliyesi'ne gidip suç duyurusunda bulundu. DNA testi isteyen oyuncu, Seda Sayan'ın programı için de ağır laflar söyledi. Murat Şar'ın kendisine iftira attığını ima eden Hale Soygazi'nin şikâyeti sonrası Murat Şar hakkında soruşturma başlatıldı.

Ancak Murat Şar yine durmadı ve "Beni büyüten babaannem annemin oyuncu olduğunu söylemişti. Babaannemin anlattığı kadın Hale Soygazi'dir. Soybağımın tespit edilmesini istiyorum." diyerek savcılığa başvurdu.

Hale Soygazi her ne kadar iddiaların gerçeklik payının olmadığını ifade etse de Seda Sayan durmadı, programda Hale Soygazi'nin, Murat Şar'ın annesi olduğunu iddia etmeye devam etti.

Bu konu yüzünden RTÜK'ten ağır bir ceza alan Seda Sayan için Yeşim Salkım Laf Bende Kalmasın'da şu sözleri söyledi:

"Seda Sayan bu konu hakkında canlı yayına bağlanan çok değerli bir avukata 'Bana yayıncılığı öğretmeyin!' dedi. Zaten sana kimse bir şey öğretemez Sedacığım. Bu zamana kadar öğrenmemişsin, bu saatten sonra da öğrenemezsin. Yine o telefon bağlantısında 'Kadına şiddet olduğu için bu yayını yapıyorum.' dedin. Sen 3 aydır Hale Soygazi hanımefendiye şiddetin en hasını yapıyorsun. Bir tükürük tükürük diye tutturdun. RTÜK'ten de ağır ceza aldın. Ama artık bu dönem bitecek. Herkes eteğindeki taşları dökecek. Haklı ya da haksızın yanında olmak başka bir şey, tarafsız olmak başka bir şey. "