Aziz millet, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimine tepki gösterdiği için CHP'li Hayrabolu Belediyesi tarafından konseri iptal edilen sevilen şarkıcı Sinan Akçıl'a sosyal medyada destek mesajları atttı. Twitter'da ünlü şarkıcı Sinan Akçıl için 'Yanındayız' etiketi açıldı. Yaşanan bu skandal olayın ardından bu duruma tamamen siyasi kaynaklı olduğu belirten ve Hayrabolu Belediyesi'ni eleştiren sevilen popçu Sinan Akçıl, şunları söyledi: "Sebep çok ama çok ilginç... 15 Temmuz videosu ile bayrağımın ve halkımın yanında olmuş olmam. Bu zihniyetteki belediyeyi kınıyorum. Yaşasaydı eğer, Atatürk kendi demokratik ışığıyla böyle bir sansürlemeye ne derdi acaba?"

Bu haberden sonra sosyal medyada ünlü popçu Akıçıl'a destek mesajları yağdı. İşte sevilen şarkıcı Sinan Akçıl'a destek veren mesajlardan bazıları:

15 Temmuz linci! CHP zihniyetine bakar mısın! Yazık yazık. Yanındayız Sinan Akçıl.'
'Ne yani şimdi bu adam bu kadar vatanını sevip sahip çıktığı için mi sizin gözünüzde suçlu. Bak sen!'

'Halkını ve ülkesini korkusuzca her yerde temsil edip destek olduğu için mi konserleri iptal ettiniz?'

'Yanındayız Sinan Akçıl. CHP belediyesinden, zihniyetinden ne beklersin!'

'Bravo bizi şaşırttın ama helal olsun birçok kişinin yapamadığı yürekliliği gösterdiğin için.'

'15 Temmuz'da mitinge gidip bayrak açtığı için Sinan Akçıl'ın konserini iptal etmiş CHP'li zihniyetsizler.'

'Sinan Akçıl'ı çakallar sofrasına meze ettirmeyiz.'SİNAN AKÇIL KİMDİR?

Magazin dünyasının en sık takip ettiği isimleri arasında yer alan ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, 1982 yılında Hollanda'da dünyaya geldi. Müzik yaşamına ünlü isimlerin vokalistliğini yaparak başlayan sevilen popçu, kısa süre sonra kendi çıkardığı albümlere imzasını atarak, büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Ünlü popçu Sinan Akçıl, çıkardığı albümlerle ve seslendirdiği parçalarda Türkiye'nin en çok takip edilen ve dinlenilen ünlü şarkıcıları arasında yer almıştır. Sinan Akçıl'ın uzun süren bir birlikteliği vardır.