Ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ı, Beşiktaş'ta lüks bir otel odasında tabancayla vurarak öldürdükten sonda intihar eden eski manken Filiz Aker hakkında şoke eden bilgiler ortaya çıkıyor. Katil Filiz Aker'in 27 yıl önce Kilyos'ta kaçırılmak istendiği, olayda ağır yaralandığı gazete arşivlerinden ortaya çıktı.

Tarih 19 Şubat 1990... Gazete arşivlerinden çıkan aşağıdaki fotoğrafta hastane yatağında görülen kadın eski manken Filiz Aker'den başkası değil. Manken ve film yıldızı Filiz Aker, Kilyos yolunda 30 yaşlarında bir saldırgan tarafından kaçırılmak istendi. Saldırganın kullandığı arabadan atlayan Filiz Aker, ağır yaralandı. Eski manken Filiz Aker, sapığın boğazına falçata dayadığını, 'Sesini çıkarırsan boğazını kesirim' diyerek tehdit ettiğini, ağlama ve yalvarmalarına da aldırmadığını anlatmıştı.

Eski manken Filiz Aker ile bir dönem ismi aşk dedikodularına karışan eski TÜRK- İş Genel Sekreteri, eski Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer, 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak’taki evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Cengiz Balık’ın silahından çıkan 13 kurşunla yaralanan Şemsi Denizer, yaşamını yitirdi. Polis, sabıkalı Balık’ın cinayeti “40 milyon lira borç için işlediği”ni belirtti ancak olaydan kısa bir süre sonra başka isimlerin olup olmadığı ortaya çıkmadı.