Uzun süredir kanser tedavisi gören sevilen şarkıcı Harun Kolçak, geride bıraktığımız günlerde tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetti. Usta şarkıcı Kolçak'ın ani ölümü herkesi yasa boğdu. Sevilen şarkıcı Harun Kolçak'ın ölümünden sonra, basında 'uyuşturucu kullanıyordu' iddiaları yer almaya başladı. Bu iddialar üzerine Kolçak'ın doktoru Özkan Pektaş, konuya açıklık getirdi. Prof. Dr. Özkan Pektaş, "İddialar bizi üzdü. Uyuşturucu kullandığına dair hiçbir bulgu mevcut değil" açıklamasını yaptı.

"UYUŞTURUCU TEDAVİSİ GÖRMEDİ"

Ölümü ile herkesi derin bir kedere boğan usta şarkıcı Harun Kolçak'ın doktoru Prof. Dr. Özkan Pektaş, “Harun, uzun yıllar hastamız oldu. Ama asla uyuşturucu tedavisi görmedi. Uyuşturucu kullandığına dair hiçbir bulgu mevcut değil. Kendisinin alkole karşı zaafı vardı ama uyuşturucu kullandığını kimse iddia edemez” ifadelerini kullandı.

"SAYGIDA KUSUR ETMEZDİ"

İki sene öncesine kadar sevilen şarkıcı Harun Kolçak'ın hastalarından biri olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özkan Pektaş, Kolçak’ın kanser hastalığına yakalanmasından sonra alkol kullanmaktan da vazgeçtiğinin altını çizerek “Bu asılsız uyuşturucu iddiaları bizi çok üzdü. Çünkü Harun Kolçak çok beyefendi bir adamdı. Saygıda kusur etmezdi. Her zaman, asistanlara kadar herkese yardımcı olurdu" dedi.