Akciğerinde oluşan kanserli kitle için Amerika’da gidip ameliyat olup Türkiye’ye dönen Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, eşi Selim Soydan'la yürüyüşe çıktı ve son sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Usta oyuncu Hülya Koçyiğit, ABD'de olduğu ameliyat sonrası birkaç hafta devam eden tedavi sürecinden sonra geride bıraktığımız günlerde Türkiye dönmüştü.

''ŞÜKREDİYORUM''

Türk sinemasının usta sanatçısı Hülya Koçyiğit, yanından bir an olsun ayrılmayan eşi Selim Soydan ile yürüyüş yapmaya başladı. Sevilen sanatçı Hülya Koçyiğit, sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabı instagram üzerinden son sağlık durumu hakkında bilgi verdi: 'Çok sevgili hayat arkadaşım Selim ile İstanbul'da yürüyüşlere başladık. Sevginin iyileştirici gücüyle her geçen gün daha iyi olacağımı bilip şükrediyorum.' dedi.

HÜLYA KOÇYİĞİT KİMDİR?

Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, 1947 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine ilk olarak Metin Erksan'ın yönetmenlik yaptığı 'Susuz Yaz' filmi ile başlayan sevilen sanatçı Koçyiğit, ardından birçok projede boy göstermiştir. Herkes tarafından sevilen usta oyuncu Hülya Koçyiğit, başarılı yaşamı ile birçok ödüle layık görülmüştür.