Yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle geride bıraktığımız aylarda tedavi için ABD'ye giden ve ameliyat olan Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit'in verdiği bir röportajında ifade ettiği "AK Parti sayesinde ifade özgürlüğü ile tanıştık" sözlerine CHP, FETÖ ve PKK'lılardan tepki yağdı. Usta oyuncu Hülya Koçyiğit'e sosyal medyada saldırı yapılmaya başladı. Sevilen oyuncu Hülya Koçyiğit'e yapılan saldırıların ardından çok sayıda kişi sosyal medyada usta oyuncu'yu destekleyen tweetler atarak, linç kampanyasının hedefine ulaşmasını önlemiş oldu.

''DIŞARIDA TÜRKİYE'NİN ALGISI ÇOK KÖTÜ''

Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit verdiği röportajında CHP'nin casusluktan tutuklanan Enis Berberoğlu için düzenlediği adalet yürüyüşleriyle ilgili olarak, "Özellikle kendi canlarını yakan bir vakanın üzerine yürümeleri beni heyecanlandırmıyor. Ama ülke adına yaşadığımız bir olaydan sonra Yenikapı buluşması gibi bir toplanma olsaydı koşarak oraya giderdim. Ama bugün sadece Enis Berberoğlu için yürüyüp adalet istiyoruz demek eksik geliyor bana" ifadelerini kullandı.

Usta oyuncu Hülya Koçyiğit, "Bugün Türkiye'yi nasıl görüyorsunuz?" sorusunu ise, "Ben dışarıdaki insanlar gibi bakamıyorum. Dışarıda Türkiye'nin algısı çok kötü. Kendimizi iyi ifade edemediğimizi zannediyprum. Son senelerde akıl almaz, hiç hak etmediğimiz saldırılara uğruyoruz. Böyle olduğu halde yurt dışından çok olumsuz, çok kötü görünüyoruz. Özellikle 'Başımızda bir diktatör var' söylemine katılmıyorum" yanıtını verdi.