Yeşilçam'ın efsane oyuncularından olan Fikret Hakan, geride bıraktığımız gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Sevilen oyuncu Fikret Hakan için Levent Afet Yolal Camii'nde tören düzenlendi. Levent Afet Yolal Camii'nde düzenlenen törende, usta oyuncu Fikret Hakan'ı yakın dostları yalnız bırakmadı. 

Levent Afet Yolal Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katılan sevilen oyuncu Haldun Dormen, "Fikret Bey'in tiyatroculuğundan hiç bahsedilmiyor ama biz birçok oyunda beraber oynadık. Tiyatroya Avni Dilligil ile başladı, sonra Dormen'e geçti. Fikret Hakan Tiyatroyu hiç bırakmadı" açıklamasını yaptı. Ardından Salih Güney ise "Fikret yalnız oyuncu değil, birçok özellikleri olan bir insan. Yeri doldurulamaz bir insandı. Yukarıda çok daha güzel bir kadro var şu anda. Sadri'si ile Kemal'i ile, Tarık, Ekrem Bora ve yönetmenlerimizle Yeşilçam efsanesi yukarıda yaşıyor" dedi.

Türk sinemasının usta oyuncusu Fikret Hakan'ın kızı Elif Hakan ise, babası için "Önemli olan onu seven dostları ile onu bir kez daha hatırlamaktı. Şu anda bütün dostları burada. Ben bir vefasızlık olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar belki buraya, camiye gelecekleri için oraya gelememiş olabilirler" ifadelerini kullandı.

Ölümü ile özellikle sanat camiasını yasa boğan ünlü oyuncu Fikret Hakan, Afet Yolal Camii'nde kılınan cenaze namazı'ndan sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.