O aşina olduğunuz yüzlerin kopyala-yapıştır versiyonlarını görünce şaşırmamak mümkün değil; ancak bazı ikizlerin hiç benzemiyor oluşu da en az o kadar şaşırtıcı. Bazıları birbirinin aynısı, bazılarıysa birbirine pek benzemiyor. Ama hepside ikiz. İşte ekranlarda hayranlıkla izlediğimiz, sevdiğimiz oyuncuların gerçek hayatta ki ikizleri;

SERKAN VE ERKAN ÇAYOĞLU

Kiraz Mevsimi dizisiyle hayatımıza giren yakışıklı oyuncu Serkan Çayoğlu'nun ikiz kardeşi varmış. Kardeşiyle fiziksel olarak benzemese de ikizi Erkan ile çok iyi ilişkileri varmış.

HAZAL FİLİZ VE DENİZ KÜÇÜKKÖSE

Kara Sevda'nın Zeynep Soydere'si Hazal Filiz Küçükköse'nin ikizi olduğunu çoğu kişi bilmiyor. Tek yumurta ikizi olan kardeşleri birbirinden ayırt etmek çok zor.

SERCAN VE CANER BADUR

Güllerin Savaşı dizisinin Cihan'ı Sercan Badur'un Caner adında bir ikiz kardeşi var. Tek yumurta ikizi olan Sercan ve Caner sık sık da karıştırılıyormuş. Hatta bir gün set arkadaşlarını da kandırmak istemiş. İkiz kardeşi gelecek, Cihan'ın kılığına girecek ve tam çekimler başladığı sırada “Ben oynamak istemiyorum” deyip seti terk etmiş.

ÖYKÜ VE EZGİ KARAYEL

Öykü Karayel de ikiz kardeşi olan ünlülerden. Karayel'in ikizi Ezgi, çok fazla göz önünde olmayı tercih etmiyor.Öykü Karayel, bir röportajında kendi tanınırlığı yüzünden ikizinin zor anlar yaşadığını anlatmıştı. İkiz kardeşiyle çok benzediği için Ezgi Karayel'in gittiği yerlerde kendisi sanıldığını söyleyen Karayel "Kardeşim her ne kadar "ben o değilim" dese de kimse inanmıyor" diye konuşmuştu.

BENSU VE BEDİRHAN SORAL

Oyuncu Bensu Soral'ın bir tesadüf eseri şöhreti yakalayan Hande Soral'ın kardeşi olduğunu artık bilmeyen kalmadı. Ama Soral Ailesi'nde Hande ve Bensu'dan başka bir oyuncu daha var. O da Bensu Soral'ın ikizi Bedirhan Soral. Merve Taşkan Oyunculuk Atölyesi'nde eğitim gören Bedirhan Soral, aynı zamanda Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde de okuyor.