Ünlü oyuncu Hazal Kaya'yı Yasa Boğan Ölüm! Prof. Selhan Endres Hayatını Kaybetti

Bizim Hikaye dizisinde Filiz karakteriyle izleyici karşısına çıkan Hazal Kaya, sevdiği hocası Prof. Selhan Endres'in hayatını kaybettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Ünlü oyuncu Hazal Kaya'yı Yasa Boğan Ölüm! Prof. Selhan Endres Hayatını Kaybetti

Ünlü oyuncu Hazal Kaya'yı Yasa Boğan Ölüm!

Ali Atay'la geçtiğimiz haftalarda nikah masasına oturan Bizim Hikaye'nin Filiz'i Hazal Kaya, sevdiği hocasının hayatını kaybettiğini sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımla duyurdu.

Kaya'nın 8 Mart Dünya Kadınlar günü için yaptığı paylaşım dikkat çekti. Ünlü oyuncu annesi ve geçtiğimiz gün hayata gözlerini yuman Prof. Selhan Endres'in fotoğrafını paylaştı.

'TANIDIĞIM İDEALİST KADIN SELHAN ENDRES'İ TOPRAĞA VERDİK'

Kaya, paylaşımında 'Aslında bugün buraya kadın, kadın hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği nedir, neden öğrenmesi hazmetmesi bu kadar zor meselelerdir filan gibi serzenişli bir mücadele yazısı yazacaktım ancak dün, tanıdığım en güçlü idealist kadın figürlerinden birini, Prof. Selhan Endres'i toprağa verdik.

'HAYATA, YAŞAMAYA DUYDUĞU BAĞLILIK'

Dünden beri ondan ne kadar çok şey öğrendiğimi düşünüp duruyorum. Yaptığımız okumalar, önerdiği ve her seferinde o ince zevkiyle, gerçek bir öğreten zekasıyla her seferinde bayılacağımı öngörerek önerdiği romanlar, öyküler, hatta makaleler, birlikte gittiğimiz bütün konserler, öğrencilerinden öğreneceği her şeye duyduğu heyecan, karşısındakini dinlemeye olan sevgisi, bitmek bilmeyen merakı ve hayata, yaşamaya duyduğu bağlılık.

'BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜNDEN BAHSETTİLER'

Hayatına dokunduğu bir sürü öğrencisi de vardı dün, çoğu kadın. Onun birleştirici gücünden bahsettiler. Öyle severek anlatırdı ki, edebiyat öğretmek onun mesleği değil de hayat amacı gibiydi, öğretirken sevdiklerinden örnekler verirdi o yüzden. O sevgi birleştirirdi işte herkesi.

'GERÇEK GÜÇ BU'

Gidişiyle öğrettiği de bu galiba. Değişimi, dönüşümü, yavaşlığına duyduğumuz öfkeyle, öğrenmekte güçlük çekene tahammülsüzlükle değil heyecanla, sevgiyle, neyi anlatmakta yanlış yaptığımızı düşünerek, büyük bir sabırla, birbirimize destek olarak, hep birlikte gerçekleştirebileceğiz, sanırım gerçek güç bu!

İşte tam da bu sevgiyle, heyecanla bağırıyorum biz varız! Hep buradaydık ve burada olmaya devam edeceğiz. 8 Mart' ifadelerine yer verdi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz