Anıl Altan Pelin Akil ile tanışma hikayesini anlatırken şunları da ekledi; 'Aslında ikimiz de aynı dizide rol aldık fakat farklı zamanlarda. Ama arkadaş gruplarımızda denk geliyorduk. Hatta iletişimde olmadığımız uzun bir dönem bile oldu ta ki ben onun, o da benim Instagram videolarıma karşı sessiz kalamayıncaya kadar. O an anlamıştım tam benim kafamda, eğlenceli, yaratıcı ve bir o kadar da zeki olduğunu.' diye konuşan Anıl Altan Pelin Akil'e ne kadar aşık olduğunu bir kere daha kanıtlamış oldu.

PELİN'İN MESAJLARI BENİ BENDEN ALDI

Pelin Akil ise Anıl Altan ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; 'İkimiz de aynı dizide farklı zamanlarda oynamıştık. Benim hikayem bittikten sonra o geldi. Ben eski setime arkadaşlarımı ziyarete gittiğim zaman tanışmıştık ama aramızda hiçbir şey yaşanmadı o dönem. Arkadaştık. Sonra daha sık görüşmeye birbirimizi tanımaya başlayınca kıvılcımlar, kelebekler...' diyen Pelin Akil, Anıl Altan'a olan aşkını böyle betimliyor.

Son olarak 'Aile İşi' dizisinin Müjde'si olarak izleyici karşısına çıkan Pelin Akil uzun süredir birlikte olduğu Anıl Altan ile geçtiğimiz mayıs ayında nişanlandı.
Mayıs ayında nişan yüzüklerini takan Pelin Akil ve Anıl Altan, düğün tarihini netleştirdi.

3 yıldır birlikte olan ve mayıs ayında nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımı atan çift, önceki gün nikah masasına oturarak hayatlarını birleştirdi.
Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde evlenen çiftin nikah törenin aileleri ve yakın dostları katıldı.

Suadiye'de bir otelde yakın dostlarının katılacağı bir de düğün töreni yaptılar.Akil nikah öncesi paylaştığı fotoğrafın altına "Dakikalar sonra" notunu düşmüştü.Pelin Akil, bu fotoğrafı 'Biz resmi olarak erdik muradımıza' notu ile Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.Nikah töreninin öncesine ve sonrasına ait fotoğraflar sosyal medyada yayınlandı.İkili, nikah töreninin ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yolunu tutarak balayına çıktı.Düğün yerine sade bir nikahla evlenmeyi kararlaştıran Akil ve Altan, balayı kalıplarını da yıktı.Çift, baş başa tatil yapmak yerine nikahın ertesi günü aile üyeleri ve yakın dostlarından oluşan küçük bir grupla tatile çıktı. Pelin Akil-Anıl Altan çifti, balayı için Marmaris’i seçti.