1995'te Türkiye ikinci güzeli seçilen Ceyda Sabah, eşi Coşkun Sabah'a 1 milyon TL maddi, 1 milyon TL manevi olmak üzere açtığı 2 milyon TL'lik tazminat istemli boşanma davası açmıştı. Ceyda Sabah, 19 yıllık eşinin telefonuna gelen aşk mesajları yüzünden boşanmak istediğini iddia etmişti. Telefonun kendisinin değil şirket elemanlarının telefonu olduğunu ileri süren Coşkun Sabah, "Aşk mesajlarının geldiği telefon bana ait değil. Ben eşimi ve çocuklarımı çok seviyorum. Benden ayrılırsa intihar ederim" demişti.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya Ceyda Sabah ile Coşkun Sabah katılmazken, çifti avukatları temsil etti. Avukatlar tarafların çekişmeli olarak süren boşanma davasında aralarında mal paylaşımı ve tazminat konuları dahil anlaşmaya vardıklarını belirterek, boşanma protokolü düzenlemeleri için süre istediklerini belirtti. Mahkemede taraflara süre vererek duruşmayı erteledi.

"İKİMİZ İÇİN DE BÖYLE BİTMESİ DAHA İYİ OLACAK"

Ceyda Sabah, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, Coşkun Sabah ile sözel olarak boşanma konusunda anlaştıklarını belirterek, "Arada çocuklar olduğu için boşanmamızın dostane şekilde bitmesini istiyordum. Her zaman yüz yüze bakacağız. İkimiz için de böyle bitmesi daha iyi olacak. Ortada çocuklar olunca internet var neticede her şey kalıcı oluyor. Kötü olmaya gerek yok. 20 yıl geçmiş sonuçta iyisiyle kötüsüyle. Ama bunu yaparken de kendinden fedakârlıklar yapıyorum. sağlık olsun yapacak bir şey yok" dedi.

Kaynak: Milliyet