Ufak Tefek Cinayetler de grubun liderine hayat veren Merve kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, hangi dizilerde rol aldı gibi pek çok sorunun cevabı haberimizin devamında…

Ufak Tefek Cinayetler Merve Kimdir?

Aslıhan Gürbüz”Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde kontrol hastası olan ayrıca grubun liderliğini yapan Merve’ye hayat vermekte. 16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu çocukluk yıllarını lise yıllarını babasının çalıştığı işten dolayı Bursa’da geçirmiştir. Lisedeyken muhasebe bölümü mezun olan Aslıhan Gürbüz üniversite seçiminde ise eğitimini tiyatro üzerine almak istemiştir. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu olan güzel oyuncu başına gelen trafik kazası nedeniyle üniversite son sınıfta iken 5 ay yataktan kalkamamıştır.

Ä°lgili resim

Oyunculuk kariyerine ise 2005 yılında başlayan güzel oyuncu daha önce Büyük Buluşma, Bir Bulut Olsam, Zeytin Tepesi, Muhteşem Yüzyıl, Bodrum Masalı, Labirent, Kanalizasyon, Goncakaranfil, Zorla Güzellik adlı pek çok yapımda adını duyurmayı başarmıştır Aslıhan Gürbüz’ün en çok adını tanımasına sebep olan dizisi Yahşi Cazibe olmuştur. Geçen yıl yani 2016 senesinde kod adlı sinema yapıtında rol almıştır.

 Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.