Arzu karakterine hayat veren isim kimdir, hangi dizilerde rol aldı, kaç yaşında, nereli gibi aklınıza gelecek pek çok sorunun cevabı haberimizin devamında…

Ufak Tefek Cinayetler Arzu Kimdir?

Ekranlara gelmek için gün sayan Ufak Tefek Cinayetler’de dört bayan baş karakter dört de bay karakter yer almakta. Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen, Bade İşçil, Mert Fırat, Yıldıray Şahinler, Selim Bayraktar, Ferit Aktuğ gibi isimlerin başrollerini paylaştığı dizide Arzu karakterine hayat veren isim Tülin Özen. 24 Aralık 1980 tarihinde İskenderun’da dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu, köken olarak Artvinlidir. Hem annesi hem de babası mühendislikle uğraşan Özen’in bir de kız kardeşi bulunmaktadır.

 İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’ni kazanan oyuncu, burada eğitimine devam ederken Yeditepe Üniversitesi Konservatuvar sınavlarına giriş yapmıştır. Oyunculuk serüvenine ise Semih Kaplanoğlu imzalı Meleğin Düşüşü filmiyle başlamıştır. Bu filmdeki başarısı onun ödül almasını sağlamıştır. Aşk ve Gurur adlı televizyon dizisiyle de bir kez daha adını duyuran Özen, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Arzu karakteri ile seyirciyle buluşacak. Daha önce ise Muhteşem Yüzyıl Kösem, Mahfuz, Abluka, Pek Yakında, Mavi Dalga, Aldırma Gönül, Yük, Karnaval, Üsküdar’a Giderken, Mi Hatice, Bizim Yenge, Kapalı Çarşı, Bal, 11’e 10 Kala, Vicdan, Süt, Cennetin Çocukları, Yumurta, Beyaz Gelincik, Meleğin Düşüşü, Aynalar, En Son Babalar Duyar adlı yapımlarda rol almıştır.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.