Magazin dünyasının en sık takip ettiği efsane oyuncularından olan Türkan Şoray, önceki gün ameliyat olduğu hastaneden taburcu oldu. Hastane çıkışı tekerlekli sandalye ile gazetecilerin karşısına çıkan sevilen oyuncu Türkan Şoray, "Şu an çok iyiyim. Yürüyemiyordum. Aşırı kilo alıp veremiyordum. Yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktı. Çok şükür atlattım" açıklamasını yaptı.TÜRKAN ŞORAY'DAN ÜZEN HABER!

Türk sinemasının efsane isimlerinden Türkan Şoray'dan üzücü haber geldi. Sinemanın Sultan'ı Şotay'ın böbreğinde 'Cushing' sendromu başladı. Efsane oyuncu Liseler Arası Müzik Yarışması'nda gençlerle bir araya gelen Şoray, şu açıklamalarda bulundu: ''50 sene sonra albüm yapma hayalini gerçekleştirdim. Siz hayallerinize ulaşmak için benim kadar beklemeyin" dedi. Türkan Şoray'ın bu hayaliyle ilgili Star TV'de ekranlarında yayınlanan ve yayınlandığı günden itibaren reyting rekorları kıran 'Duymayan Kalmasın' adlı magazin programında da konuşuldu.

Star TV ekranlarında yayınlanan 'Duymayan Kalmayan' programının ünlü sunucusu Seren Serengil, Türk sinemasının Sultan’ı Türkan Şoray’ın kilo problemine değinince, değerli sanatçının menajeri Bircan Silan’dan konuyla alakalı açıklama geldi.

Yeşilçam'ın efsane ismi Türkan Şoray’ın aşırı kilolarının sebebinin cushing sendromundan kaynaklandığını ifade eden Bircan Silan, "Türkan Şoray 2 sene önce cushing sendromu sebebiyle Prof. Dr. Nihat Yavuz tarafından ameliyat edilmişti. İkinci böbreğinde de aynı hastalığın oluşması nedeniyle Dr. Refik Tanagöz tarafından tedavisine başlandı. Bu durum, vücutta çok fazla kortizon salgılanmasına sebep olan bir hastalık" ifadelerini kullandı.