Tuğçe Tayfur Kimdir?

Necla Nazır ve Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur'a, Tuğçe Tayfur'un şarkılarına, Tuğçe Tayfur'un eşine galerimizden ulaşabilirsiniz.

Tuğçe Tayfur Kimdir?

FERDİ TAYFUR'UN KIZI TUĞÇE MEST ETTİ

Bir televizyon programına katılan Ferdi Tayfur'un kızı Tuğçe Tayfur, babasının efsaneleşen 'Huzurum Kalmadı' şarkısını seslendirdi. Sempatik tavırları ve sesi ile izleyenleri kendisine hayran bırakan Tuğçe Tayfur, izleyicilerin mesaj yağmuruna tutuldu. 

TUĞÇE TAYFUR KİMDİR?

Tuğçe Tayfur'un uzatmalı aşkı Necla Nazır'dan dünyaya gelen kızı. Necla Nazır sinema hayatının ardından başını kapatmış ve inzivaya çekilmişti. 

TUĞÇE TAYFUR'UN ÇOCUKLUĞU

Tuğçe Tayfur, 18 Mart 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Necla Nazır ve babası Ferdi Tayfur o 18 yaşına gelene kadar birlikte yaşamışlardı. Tuğçe 18 yaşına girdikten sonra çift yollarını ayırmıştı. Ferdi Tayfur yeniden ilk karısına dönmüş ve 2010 yılında Zeliha hanım ile evlenmişti. 

ŞİŞLİ TERAKKİ MEZUNU

Tuğçe Tayfur ailesinin imkanları doğrultusunda iyi bir eğitim aldı. İlkokulu Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünden mezun oldu. 

TUĞÇE TAYFUR'UN EŞİ KİMDİR? 

Tuğçe Tayfur mutlu bir evlilik de yaptı. Eşi Taner Şafak dizilerde oyunculuk yapıyor. Çiftin bu sene bir de oğulları oldu. 

TUĞÇE TAYFUR'UN OĞLU DÜNYAYA GELİNCE...

Tuğçe Tayfur oyuncu Taner Şafak ile olan evliliğinde bir erkek çocuk sahibi oldu. Tuğçe oğlu ile birlikte annesi Necla Nazır ve babası Ferdi Tayfur ile instagramdan bu fotoğrafını paylaşmıştı. 

MÜZİK ALBÜMÜ

Tuğçe Tayfur müzik kariyerinde ilk olarak babası Ferdi Tayfur’un 2003 yılında çıkan “DURUN AYAKLARIM” albümünde söz ve müziği ona ait olan “Evde Yoktun” şarkısı ile boy gösterdi. 

Ferdi Tayfur’un 2004 yılındaki “Bir Demet Gül” albümünde de Tuğçe Tayfur'a ait iki şarkı yer aldı. Söz ve müziği Tuğçe Tayfur’a ait olan ait “Elim Kolum Bağlı” ve “Bekle Beni” adlı şarkıları babası seslendirdi. 

TUĞÇE TAYFUR'UN MÜZİK GEÇMİŞİ

Tuğçe Tayfur oyuncu bir anne ile müzisyen bir babanın kızı olunca sanatın içinde yer aldı. Küçük yaşlarda başladığı müzik eğitiminde sağlam bir alt yapıya sahip oldu. Piyano eğitimi alan Tuğçe Tayfur aynı zamanda keman çalmayı da öğrendi. 

BABASINA VOKALLE BAŞLADI

Bestelerin ardından Tuğçe Tayfur ilk olarak babasına vokallikle şarkı söylemeye başladı. Ferdi Tayfur’un 2006 yılındaki “Aşkın Cezası” albümündeki “Denedim Vallahi” adlı şarkısında onun da sesi vardı. 

ABD'DE YAŞADI

Tuğçe Tayfur, 2010 yılı içerisinde arkadaşlarıyla kurduğu ‘Joker’ isimli bir grubun solistliğini üstlendi. Bir dönem ABD’de yaşadı. ABD’de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak’la tanıştıktan sonra 2015 yılında Türkiye’de maksi single çıkarmaya karar verdi. 

EŞİYLE YAPTIĞI SINGLE

Pop şarkılar besteleyen Tuğçe Tayfur ve Taner Şafak maksi single’da , ‘Kalp Dayanmaz’, ‘Köle Olup’, ‘Yok Olsam’ şarkılarının söz ve bestelerini hazırladı. Ferdi Tayfur, maksi single’da yıllarca dillerden düşmeyen ‘Huzurum Kalmadı’ şarkısını kızı Tuğçe Tayfur ile birlikte okuyarak düet yaptı ve birde klip çekildi. 


[G-#7702]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR