Şarkıcı Sıla bir süredir, ekranların sevilen oyuncusu Ahmet Kural ile beraber aşk yaşıyor.

Kural’ın, sevgilisinin son konserinde izlemeye gitmemesi, bu durumun 'Ayrılık' dedikodularının oluşmasına neden olmuştu. Ortaya atılan iddialar karşısında açıklama yapmayan Sıla, sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafla dedikodulara bir son getirdi.

Ahmet Kural'ın doğum gününü kutlayan ünlü popçu, paylaşımının altına şu notu düştü: "Gönülden gönüle yol gizli gizli... İyi ki doğdun canımmm. ¦? Nice sağlıklı, mutlu, çoklu yaşlara... En sevdiğim fotoğraflarından biri, Rahşan'cım çekmişti..."

SILA KİMDİR?

1980 yılında Denizli dünyaya gelen Sıla Gençoğlu aslen Denizlilidir. 36 yaşında olan Sıla Gençoğlu Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci. İlkokulu yıllarını Denizli'de geçiren Sıla lise eğitimini ananesinin yanında İzmir'de almıştır. Sahne çalışmalarına ilk olarak İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde başladı ve Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği korolarında korist ve solist olarak görev aldı. İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sabahat Tekebaş ile şan ve ses eğitimi uzerine çalışmıştır.

Sıla’nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer alırken, ilk solo albümü olan “SILA” nın oluşumuna zemin hazırladı. Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve “Sıla” dizisinin şarkısı olan ortak besteleri “Sıla / Töre” sayesinde tanışmıştır. Sıla’nın hemen ardından ‘Yaban Gülü’ dizisinin jenerik müziğini yapmıştır.