Köşe yazarı Ayşe Arman, geçtiğimiz günlerde Ahmet Kural tarafından darp edildiğini iddia eden ve mahkemelik olan Sıla ile röportaj yapmıştı. Sıla ile röportaj yapan Ayşe Arman, onun tarafından olduğunu ifade etmişti.

'Sıla'nın tarafındayım' diyen Ayşe Arman, Ahmet Kural'a da yer olduğunu ifade etmesinin ardından Kural, röportaj teklifini reddetti.

Ahmet Kural sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Ayşe Arman'ın röportaj teklifini reddettiğine dair bir yazı paylaştı.

İşte o paylaşım;

'TARAFINIZI BELLİ ETMİŞSİNİZ'

'Hürriyet Gazetesi'ndeki köşenizde 25.12.2018 Salı günü yayınlanan ve üç gün sürecek röportajınızın ilk bölümün giriş cümlesinde açık bir şekilde tarafınız beyan etmişsiniz. Söylediklerimi ve olayın yaşandığı günden bugüne kadar olanları, belirttiğiniz bu taraf çerçevesinde yorumlayarak giriş bölümüne devam etmişsiniz. Akabinde adını 'kadın kadına dertleşme' olarak koyduğunuz bu röportajın ilk bölümünün yayımlandığı aynı gün öğlen saatlerinde asistanınız Hande Hanım'dan, menajerim Dilek Tözen'i arayarak benimle de bir röportaj yapmak isteğiniz iletmesini rica etmişsiniz.

'TEKLİFİNİZE SAYGI DUYORUM AMA İÇTEN BULMUYORUM'

Türkiye'nin gündemini oluşturan röportajlarınıza saygı duymakla birlikte, talebinizi bu konuya özgü ve bahsettiğim nedenlerden içten bulmuyorum. Yaptığınız röportajın tek taraflı bir röportaj olduğu algısının toplumda oluştuğunu gördüğünüz anlıyorum. Savunma hakkımı kullanacağım bir dava sürecinin başladığı bir dönemde, kamuoyunu ve yargıyı bilerek veya bilmeyerek etkileyecek, çizdiğiniz çerçevedeki bir fiili durumun içinde ilkesel olarak yer almayacağım.

'TALEBİNİZİ KABUL EDEMEYECEĞİM'

Yakın geçmişte başka bir konuyla ilgili etrafınızda dönen ama kişide yarattığı manevi kırılganlık ve toplumsal itibar zedelemesi açısından benzer sonuçlar yaratan bir linçte maruz kalmış bir gazeteci olarak, sizin bu kararımı en iyi anlayacak kişi olduğunuzu düşünüyorum. Konuların getireceği noktaların gerekli kılacağı kamuoyunu bilgilendirme hakkım saklı kalmak kaydıyla, talebinizi üzülerek kabul edemeyeceğimi bildirmek isterim.' ifadelerine yer verdi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.