Sen Anlat Karadeniz Yangaz Ne Demek?

Yangaz anlamı ne, yangaz ne demek? Sen Anlat Karadeniz dizisinde Fatih ve Murat'a Yangaz denilmesinden sonra seyirciler merakla 'yangaz'ın ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki, 'Yangaz' kelimesi Karadeniz'de ne anlama gelir?

Sen Anlat Karadeniz Yangaz Ne Demek?

ATV’de yayınlanan Çarşamba günlerini kasıp kavuran Sen Anlat Karadeniz dizisinde Fatih ve Murat karakterlerine söylenen Yangaz kelimesinin anlamının ne olduğu merak eden izleyici merakla araştırmaya başladı. Dizinin takipçileri ‘Yangaz nedir, ne anlama gelir, Yangaz kelime anlamı, Yangaz Karadeniz'de ne anlama gelir?’ gibi sorulara cevap arıyor. İşte 'yangaz' kelimesinin anlamı...

YANGAZ NE ANLAMA GELİR, NE DEMEK?

Türkçe ‘yangurmak’ (anırmak kelimesinin kökeni), ‘yangramak’ kelimelerinden gelir. Bu sözcükler gürültü etmek, çınlamak anlamlarına gelir. Aynı zamanda her türlü numarası olan adam. 'Pislik işler çeviren' anlamına gelir.

YANGAZ'IN SÖZLÜKTEKİ ANLAMI

'Yangaz' sözlükte şu anlamlara gelmektedir; Düzenci, yalancı. Haylaz, yaramaz.

YANGAZ FATİH (FURKAN AKSOY) KİMDİR?

Ekranların yeni yüzlerinden olan oyuncu Furkan Aksoy’un ilk defa kamera karşısına çıktığı dizi Sen Anlat Karadeniz dizisi olmuştur. Genç oyuncu İstanbul’da bulunan Kültür Üniversitesinde eğitim almıştır.

YANGAZ MURAT (CEM ANIL KENAR) KİMDİR?

Genç oyuncu 1990 yılında Ankara’da doğdu. Dr. Binnaz Rıdvan Ege Lisesinde okudu. 2012-2013 yıllarında Ankara’da O.D.T.Ü İşletme Bölümünde okudu. 2013-2014 Binghamton University Business Administrations New York ‘ta okudu.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR