Sosyal medya hesabından canlı yayın açan ve 'Şehitler mehitler aman yeter' diyen modacı Nur Yerlitaş hakkında Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama' suçlamalarından soruşturma açılmasına izin verilmedi.

Sosyal medyada yaptığı canlı yayında şehit haberlerine karşı duyarsız ve saygı çerçevesi dışında 'Şehitler mehitler aman yeter' söylemlerinde bulunana Nur Yerlitaş hakkında şaşkınlık yaratan bir gelişme yaşandı.

Aralarında Tuğba Ekinci'nin de bulunduğu 72 kişi ve kurumun nur Yerlitaş hakkında suç duyuruları üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.

Adalet Bakanlığı, Yerlitaş hakkında 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama' suçlarından 'soruşturma izni verilmesine yer olmadığı' yanıtını verdi.

Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesi 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, TBMM'yi ve devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişi, 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılır' hükmünü düzenlerken bu maddenin son bendinde ise 'Bu suçtan dolayı soruşturma yapılması, Adalet Bakanı'nın iznine bağlıdır' ibaresine yer verilmiştir.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.