22 Ekim 1980 tarihinde İzmir’de doğan Şahan Gökbakar, Türk sinemasının önemli isimlerinden biridir. Yönetmen, senarist, oyuncu ve yapımcı unvanları ile birçok farklı alana imza atmış ve bu yol ile de Türk sinemasının en tanınan isimlerinden biri haline gelmiştir.
Okul hayatına Ankara’da başlayan Şahan Gökbakar, ilk ve orta öğrenimlerini ODTÜ kolejinde bitirdi. Sonrasında Sosyal Bilimler bölümünde derece yaparak Bilkent Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde bulunan sahne sanatları ve gösteri sanatları bölümünü kazandı. Lisans eğitimini de başarılı bir şekilde bitiren ünlü oyuncu, mezun olduktan sonra oyunculuk kariyerine adım attı.

Kendisi sekizinci yaş günündeyken, babası Osman Selçuk Gökbakar, bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Mezun olmasının ardından İstanbul’a yerleşen Şahan Gökbakar, bir takım reklam filmi seçmelerine katıldı ve bu şekilde oyunculuk kariyerine adım atmış oldu. Sonrasında da TV 8 kanalında Zıbın adlı bir program hazırları ve bu program ile de Türkiye tarafından tanınmaya başladı. Sonrasında da Recep İvedik ve bunun gibi Küçük Oscar tiplemeleri ile Türkiye’nin en ünlü isimlerinden biri haline geldi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.