Onur Dilber Kimdir

Onur Dilber kimdir? Onur Dilber nerede ve ne zaman doğdu? İşte Onur Dilber ile ilgili tüm detayları...

Onur Dilber Kimdir

Televizyon ekranlarının en sevilen dizilerinden ‘Seksenler’de canlandırdığı ’Komiser Rıza’ karakteri ile tanınan Onur Dilber kimdir: Dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Eğitim Hayatı

Onur Dilber 1982, Trabzon doğumludur. Çukurova Üniversitesi Devler Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunudur. Lisans eğitimin ardından Haliç Üniversitesi’nde, ileri oyunculuk alanında yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra, ‘Duru Tiyatro’nun önderliğinde kurulan ‘Şah Mat’ doğaçlama ekibine katılmıştır.

Kariyeri

Onur Dilber kimdir: 2012’den 2017 senesine kadar ekran hayatını sürdürmüş olan ‘Seksenler’ dizisinde Komiser Rıza rolünü üstlenmiş oyuncudur. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Birol Güven ve Müfit Can Saçıntı yer almaktadır. Onur Dilber, bu dizi ile birlikte Rasim Öztekin, İlker Ayrık, Suzan Kardeş, Şoray Uzun, Ayşe Tolga gibi isimlerle aynı oyuncu kadrosunda çalışma fırsatı yakalamıştır.

2017 yılında, senaryo ve yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın üstlendiği ‘Yaşamak Güzel Şey’ isimli sinema filmi ise, Onur Dilber’in ilk beyaz perde deneyimi olmuştur. Bu filmde ise Ayşegül Atik, Yasemin Çonka, Zihni Göktay gibi oyuncularla birlikte rol almıştır.

Tiyatro sahnelerinde de karşımıza çıkan Onur Dilber kimdir: DasDas Sahne’de, 2017’de sahneye koyulan ve çok ilgi gören Joseph K. isimli tiyatro oyununda yer alan oyunculardandır. Ünlü İngiliz yazar Tom Basden tarafından kaleme alınan bu oyunda Mert Fırat, Didem Balçın ve Özgür Aydın ile aynı sahneyi paylaşmıştır. Tiyatro oyunculuğu ile izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not alan Onur Dilber, pek çok ödüle layık görülen dizi ve film projelerinde de yer almıştır.

Onur Dilber kimdir:2018 senesinde Demet Akbağ, Zafer Algöz gibi usta sanatçıların, başrolünü üstlendiği ‘Görevimiz Tatil’ adlı sinema filminde, ‘Cafer’ karakterine hayat veren oyuncudur.

Onur Dilber, 2019 yılında vizyona giren ‘Dert Bende’ isimli sinema filminde ise başrol oyuncularından biri olarak yer almış, Ümit Kantarcılar, Ali Poyrazoğlu, Jessica May gibi isimlerle rol arkadaşı olmuştur.

Yine 2019 yılında, Ali Sunal’ın yönetip sunduğu ‘Güldür Güldür Show’da oynamış, 2020’de koronavirüs sebebi ile herkesin kendi evinden çekimler ile katıldığı ‘Ev Yapımı’ dizisinde rol almıştır.

Oynadığı Film ve Dizler

2020, Ev Yapımı

2019, Dert Bende

2018, Görevimiz Tatil

2017, Yaşamak Güzel Şey

2014, Oflu Hoca’nın Şifresi

2012- 2017, Seksenler

2010, Kanıt

2009, Beş Şehir

2009, Kamil İnsan

2009, Papatyam

2008, Benim Annem Bir Melek

2007, Hayat Apartmanı

2006, Fırtına

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR