TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Çocuklar yarışmasına Sibel Can'ın Padişah şarkısını seslendirerek damgasını vuran Nazar Nur Kaya, mide bulnatısı ile gittiği hastanede yoğun bakıma alınmıştı.

İddialara göte hemşire Nazar Nur Kaya'ya yanlış bir iğne yaptığı ve damarların zarar gördüğü öne sürülmüştü.

Basında yer alan haberlerin ardından İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi. İşte o açıklama;

'SLE HASTALIĞI YÜZÜNDEN VEFAT ETTİ'

'Hastamız Nazar Nur Kaya’nın SLE hastalığı neticesinde vefat etmesi bizi de derinden üzmüştür. Ancak medyada oluşan haberler nedeniyle vefat nedeni hakkında doğru bilgilendirme amaçlı açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.

'ÖLÜM ORANLARI FAZLADIR'

Sistemik lupus eritematozus (SLE) hastalığı alevlenme ve remisyon döngüleriyle seyreden birçok sistemi tutabilen otoimmün ve kronik bir romatizmal hastalıktır. Çocukluk döneminde, erişkin başlangıçlı SLE’ye göre daha sık böbrek ve santral sinir sistemi tutulumu yaptığı için hem morbiditesi hem de ölüm oranları daha fazladır.

'MODERN TIBBIN GRERKTİRDİĞİ BÜTÜN TEDAVİLER UYGULANDI'

Hastamız, yaklaşık 1 ay süren hastalık dönemi sürecinin sonunda hastanemize başvurmuştur. İlk başvuruda genel durumu kötü olan hastada hastalığa bağlı; böbrek, beyin, akciğer ve damar tutumunu içeren çoklu organ tutulumu saptanmıştır. Hastamıza modern tıbbın gerektirdiği tüm tedaviler yapılmasına rağmen yanıt alınamamıştır.

Medyada yer alan 'hemşireler tarafından yanlış iğne yapıldığı, doktor veya hastane ihmali' gibi iddialar kesinlikle doğru değildir. Hastaya yapılan tüm müdahaleler uzman ve yetkin hekimlerce yapılmıştır.

'ADLİ VE İDARİ İNCELEMELER DEVAM EDİYOR'

Sistemik iltihabi yanıtla karakterize bu hastalığa karşı tıbbi tüm olanaklar seferber edilmesine rağmen hastamız vefat etmiştir. Aileye başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyoruz. Tüm bu bilgilerin yanında hastamızın vefatı ile ilgili adli ve idari incelemeler de devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.' denildi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.