ATV ekranlarında yayınlanan ve her yayınlandığı bölümde reyting rekorları kıran, usta oyuncu Murat Yıldırım'ın sunuculuğunu üstlendiği 'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasına katılan ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu'nda öğretmenlik yapan Tuğba Acar, 'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasından 60 bin lira ödül kazandı. Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu'nda görevli öğretmen Tuğba Acar yarışmaya, okulundaki zihinsel engelli öğrenciler için katıldığını ifade etmişti. 'Kim Milyoner Olmak İster?' programın sunucusunu Murat Yıldırım'ı da yarışma sırasında bu özel sınıfa davet etmişti. Ünlü oyuncu ve sunucu Murat Yıldırım, Tuğbaöğretmenin bu isteğini geri çevirmedi ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu'na eşi İmane Elbani ile birlikte gitti. Okul öğrencileri de bu jestine karşılık ünlü sunucuya bir sürpriz hazırladı ve birlikte yaptıkları bir resmi Murat Yıldırım'a hediye ettiler. Kendisi de bir araç dolusu hediye ile okula giden ünlü sunucu ve oyuncu Murat Yıldırım, okulda duygu dolu anlar yaşadı.

Ünlü oyuncu ve sunucu Murat Yıldırım, şu açıklamalarda bulundu: "Tuğba öğretmen sınıfındaki öğrenciler için yarışmaya katılmıştı ve ben de çok sevinmiştim, kendisine elimden geleni yapmak istediğimi de söylemiştim. 60 bin lira kazandı. İlk defa bir yarışmacı sosyal sorumluluk için yarışıyordu, kazanması da beni ayrıca mutlu etti."

'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasının ünlü sunucusu Murat Yıldırım, daha sonra Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Cengiz Dündar ile kas hastalığı nedeniyle evinde eğitim gören Efe Samet Aslan'ın ve solunum cihazına bağlı olarak yaşayan bir başka öğrencinin evine ziyarette bulundu.