Burcu Başoğlu ve Murat Başoğlu hakkında çıkan beraat kararına savcıdan itiraz geldi. Savcı Fatma Atasoy, olayın çevredeki teknelerden görülebileceğini ifade ederek sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı'nın Bodrum'da teknede basına yansıyan samimi görüntülerinden dolayı açılan davada gerekçeli karar hazırlandı.

Kararda eylem yerinin yerleşim yerine uzak olması ve karadan çıplak gözle görülemeyecek mesafede olması nedeniyle suç oluşmadığı belirtildi.

SAVCI KARARIN BOZULMASINI İSTEDİ

Sanıklar 9 Mart'ta beraat etti. Savcı Fatma Atasoy, sanıkların beraat kararını temyiz ederek, kararın bozulmasını istedi.

''GÖRÜLME VE ALGILANMA İMKANININ OLMASI''

Atasay, temyiz başvurusunda olayın ensest olduğunun altını çizerek beraat kararındaki 'Yerleşim yerine uzaktı, çıplak gözle görülemez olduğu için de alaniyet oluşmadı' şeklindeki gerekçenin geçersiz olduğunu, kanundaki 'aleniyet' unsurunun 'görülmeyi' değil 'görülme ve algılanma imkanının olmasını' ifade etti.

GÖRÜLEBİLME İHTİMALİ TEMMUZ AYINDA DAHA FAZLA

Savcı Fatma Atasoy, 26 Şubat tarihli keşif raporuna da itiraz etti. Atasoy, olayın görülebilme durumunun 26 Şubatta'ki keşfe göre değil; nüfus ve tekne yoğunluğunun fazla olduğu yani olayın geçtiği 28 Temmuz şartlarında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.