Muhterem Nur'un Avukatı Yunus Bülbül'e Dava Açıyor

Müslüm Gürses, 7 yıl önce hayatını kaybetti. Usta sanatçının eşi Muhterem Nur ise geçtiğimiz mart ayında yaşamını yitirdi. KKTC televizyonlarında yayınlanan bir programa katılan şarkıcı ve oyuncu Yunus Bülbül'ün 'Müslüm Baba'yı öldüren Muhterem Nur'dur' şeklinde konuşması Nur'un avukatını harekete geçirdi.

Muhterem Nur'un Avukatı Yunus Bülbül'e Dava Açıyor

Müslüm Gürses'i öldürenin eşi Muhterem Nur olduğunu söyleyen Yunus Bülbül'e sosyal medyada tepkiler gelmeye başladı. Muhterem Nur'un da avukatı sonunda sessizliğini bozdu.

Kısa sürede sosyal medyada kendisine gelen tepkiler yükselince şarkıcı ve oyuncu Yunus Bülbül, herkesi şaşırtan açıklamasıyla ilgili özür diledi. Muhterem Nur'un avukatından ise iddialara yanıt niteliğinde bir açıklama geldi.

Muhterem Nur'un avukatının yaptığı işte o açıklamada şu ifadelere yer verildi;'Kamuoyu nezdinde, 'Yunus Bülbül' adıyla tanınan Yunus Habbuloğlu, bir televizyon programında, ‘Müslüm Baba'yı öldüren Muhterem Nur'dur' şeklinde asılsız ve izansız beyanatlarda bulunmuş ve başkaca televizyon programlarında da beyanatlara devam etmiştir. Anılan bu ifadeler, iftiradan öteye gitmemekle birlikte, merhum Müslüm Gürses ve merhume Muhterem Nur'un anısına saygısızlık teşkil etmektedir. Saygısızca beyan edilen bu iftira nedeniyle, başta Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un aile bireyleri olmak üzere, tüm Müslüm Gürses ve Muhterem Nur sevenleri derin üzüntüye boğulmuştur.

Yunus Bülbül veya başkaca kişilerin Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un hatıralarına saygısızlık yapmasına, Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un reklam aracı olarak kullanılmaya çalışılmasına izin vermeyeceğimizi, bu gibi eylemlere karşı tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı önemle beyan ederiz.

Yunus Bülbül aleyhinde Türk Ceza Kanunu'nun 130. Maddesi kapsamında ‘Kişinin Hatırasına Hakaret' suçu sebebiyle Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunacağımızı, hukuk mahkemeleri nezdinde manevi tazminat davası açacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR