Tartışmalarla başlayan MESAM Olağanüstü Genel Kurul'unda sular bir türlü durulmuyor. Üyelikten ihraç edilen Arif Sağ, içeri alınmadığı gerekçesiyle isyan etti.

Seçimlere bir gün kala ünlü sanatçı Arif Sağ ve ekibinin üyelikten ihraç edilmesiyle gerginliğin hızla arttığı genel kurula Arif Sağ ve ekibi içeri alınmayınca sinirler gerildi.

Ünlü sanatçı ''Burada hala iki kişi yarışıyor Orhan Gencebay ile Arif Sağ'ın ekibi. Bizi içeri almıyorlar, ne yapayım? Bu yaşta kavga mı edeyim? Şu an ismim yazılı değil, oy da kullanamam. Biz şu an atılmış durumdayız'' dedi.

Gergin geçen toplantıda gözler Orhan Gencebay'ı da aradı. Gencebay'ın tepki almamak ve tansiyonu yükseltmemek için genel kurula katılmadığı iddia edildi.

Kuruldan ihraç edilen Sağ ve ekibini destekleyen üyeler ise divan kurulana üyelikten atılan isimlerin içeriye alınıp oy kullanmaları için önergele verdi.

Çok sayıda sanatçının haklarını savunan MESAM'da oy kullanmak için genel kurala katılan Mustafa Keser ''Birçok kurumda laçkalık olduğu gibi burada da büyük ölçüde laçkalık var. 40 senenin pisliği bir ayda mı temizlendi? Yeni bir yönetim uygun olur'' şeklinde açıklama yaptı.


Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.