Önceki akşam yakın bir arkadaşının Setüstü Setup adlı kafesinde doğum organizasyonu için bir saatlik performans sergileyen Meltem Cumbul, tam not aldı.

Gece yarısı 04:00 sıralarında mekandan ayrılan Cumbul, gazetecilerin kendisini beklediğini öğrenince kısa süreli panik yaşadı.

Mekanın arka kapısını soran ve herhangi bir kaçış noktası olmadığını öğrenen ünlü oyuncu, gizemli erkek arkadaşını öperek taksiye binip evinin yolunu tuttu.

MELTEM CUMBUL KİMDİR ?

1969 yılında İzmir'de doğan Meltem Cumbul'un babası Akşehirli, annesi İzmirlidir. 1992 yılında vefat eden bir abisi ile Funda ve Yonca adında ablaları vardır. İzmir Özel Yusuf Rıza İlkokulunu bitirdikten sonra, Meltem Cumbul 13 yaşındayken İzmir'den İstanbul'a taşınmışlar.

1983 yılında İzmir Türk Koleji'nde başladığı liseden 1987 yılında Ata Koleji'nden mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi'nin Tiyatro bölümüne kaydoldu. 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Drama Ana Sanat Dalı'ndan mezun oldu. Mezuniyetinin ardından profesyonel anlamdaki ilk iş deneyimi için Londra'ya gitti. Londra'daki Şekspir Tiyatro Kumpanyası'nda tecrübe kazandı.

Ömer Karacan'ın keşfettiği Cumbul, gönlü tiyatroda olmasına rağmen Karacan'ın yapımcısı olduğu Genç Çizgi isimli programı sundu. O dönemde TRT için Radyotek isimli bir program da hazırlayan Cumbul 1993 yılında Londra'dan Türkiye'ye döndü ve Aşağı Yukarı isimli yarışmayı sunmaya başladı. 1994 yılında yine bir TV projesi olan "Nerden Başlasak Nasıl Anlatsak?" isimli talkshow'u sunan Cumbul, programda ünlü isimlerle sohbet ediyor ve starların taklitlerini yapıyordu. TV izleyicisi tarafından büyük ilgiyle karşılanan programdan sonra Marguerite Duras'ın Ayrılık Müziği'nde başrolde oynadı. Tiyatro projelerine o dönemde ağırlık veren oyuncu aynı zamanda Arnold Wesker'in "Dört Mevsim" isimli oyununu da sahneye koydu ve yönetmenliğini yaptı.

1997'de TV'deki başarılı projelerine bir yenisini daha ekledi: Meltem Cumbul Show. Cumbul 2000 yılında bir West End ve Broadway showu olan Smokey Joe's Cafe müzikalinin Türkiye ayağında başroldeydi. 2004'te Türkiye'de yapılan Eurovizyon Şarkı Yarışması'nın sunuculuğunu Korhan Abay ile birlikte gerçekleştirdi.

Berlin Altın Ayı ödülünü almış Duvara Karşı'nın (Head On) da aralarında olduğu on altı sinema filmi, Türkiye Televizyon tarihinin en çok izlenen dizi başarısını kazanmış Yılan Hikayesi'nin de aralarında olduğu altı dizi, Smokey Joe's Cafe, Taming of the Shrew gibi müzikal ve tiyatro oyunları ile Palm Springs, Queens, Ankara ve Antalya Altın Portakal Film festivalleri dahil olmak üzere ulusal ve uluslararsı birçok ödüle sahiptir.

2005 yılından itibaren üç yıl süreyle, Los Angeles'ta Eric Morris'in kendisiyle yaptığı çalışmalar sonucunda öğrendiği metodu, halen mezun olduğu okul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde öğretmektedir.

Kaynak: Milliyet