Kut'ül Amare 6. Bölüm Fragmanı Yayınlandı, Yeni Bölümde Neler Yaşanacak?

Perşembe akşamları izleycisini ekrana kilitleyen Mehmetçik Kut'ül Amare yeni bölümü ile mücadele dolu bir bölümü daha geride bıraktı.

Mehmetçik Kut'ül Amare 5. bölümü ile izleyenleri bir hayli heyecanlandırdı. TRT 1'in büyük ilgiyle izlenen dizisi Mehmetçik Kut'ül Amare yeni bölümde Aşiretlere mektup götürüleceğinin haberini alan Cox baskın yapıp mektupları ele geçirmek için hazırlık yapıyor.

MEHMETÇİK KUT'ÜL AMARE 5. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Osmancık Taburu yolda büyük badireler verip Bağdat’a gelmiştir. Süleyman Askeri, Bağdat’ta öncelikle aşiretlere gidecek mektupları yollayarak vazifeye başlar. Cepheye gitmek için gerekli hazırlıkları yapmış bölgenin eşrafı ile toplantı gerçekleştirmiştir. Bu toplantı da plan gereği Hüsrev ve Ömer Osmanlı devletine destek vermeyeceklerini belirtmiştir. Süleyman Askeri bu planla İngilizlere destek veren aşiretleri ortaya çıkarmayı düşünmüştür.

Mehmet, gizli olarak geldiği Bağdat’ta sandıktan çıkmayı düşünürken beklenmedik bir durumla karşılaşır. Mehmet, aşiretlere gidecek sandıklardan birine gizlenmiştir. Mektupları götüren birlik harekete geçer.

Aşiretlere mektup götürüleceği haberini alan Cox baskın yapıp mektupları ele geçirmek için hareket geçer. Mehmet’in de içinde bulunduğu birlik yolda baskına maruz kalır. Mehmet ve Said dışında bütün askerler şehit olur. Fakat Mehmet kurtulmayı başarır.

Mehmet, mektupları alarak oradan uzaklaşır. Baskın haberini alan Süleyman Askeri ise hem Mehmet’in nerede olabileceğini hem de mektupların akıbetini merak etmektedir. Mehmet mektuplarla beraber çölde bacağındaki yaradan dolayı baygın düşer. Karşısına rüyalarında gördüğü Zeynep çıkmıştır. Süleyman Askeri ise Mehmet’in yerini öğrenmiş çölde Zeynep’in çadırında karşısına çıkmıştır. Mehmet yemin ederek Teşkilatı Mahsusa’ya katılmıştır. Mehmet’in ilk görevi ne olacaktır? Mehmet ile Zeynep arasında neler olacak? Mehmet, Zeynep’e rüyasında gördüklerini anlatacak mı? Said’i bekleyen sürpriz nedir? Cox’un Hüsrev’le ilgili planı nedir? S. Askeri, Cox’un yerini öğrenecek mi?

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR