'Kurtlar Vadisi Vatan' filminde FETÖ'yü canlandıran ünlü oyuncu Yücel Erten, şoke eden itiraflarda bulundu. 29 Eylül'de sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan 'Kurtlar Vadisi Vatan' filminde, 15 Temmuz Kanlı Darbe Girişimi anlatılıyor. Tiyatrocu Yücel Erten, filmde FETÖ'yü canlandırdı. Terörist başının filmdeki adı, 'Muhterem'. Ünlü oyuncu Yücel Erten, "En zor rolüm. Duruma profesyonel yaklaştım" dedi. 'Kurtlar Vadisi Vatan' filminin fragmanı, yayınlandıktan sonra 24 saat içinde 780.000 izlenme ile Youtube listesinde 1 numaraya çıkmıştı.

Ünlü oyuncu Yücel Erten muhteşem bir makyajla FETÖ'ye ikizi kadar benzedi. İşte o fotoğraflar...YÜCEL ERTEN KİMDİR?

Ünlü oyuncu Yücel Erten, 9 Ekim 1945 tarihinde Muş'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminiAntalya ve Ankara'da tamamladı. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nden 1969 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda stajyer sanatçı olarak göreve başladı. 1970 yılında kazandığı devlet bursu ile ihtisas öğrenimi yapmak üzere Federal Almanya'ya giderek, Essen Folkwang Yüksek Okulu'nun Reji Bölümünü bitirdi. Aynı okulda, Dekor-Kostüm alanında ihtisas öğrenimini tamamladı.

1992 Ekim'inden başlayarak 16 ay süreyle Devlet Tiyatroları'nda Genel Müdürlük ve Başrejisörlük görevini yürüttü. 2000 yılında Devlet Tiyatrolarından kendi isteği ile emekliye ayrıldı. 2002 – 2004 yılları arasında İzmit Şehir Tiyatrosu'nun Genel Sanat Yönetmenliğini yaptı. Yücel Erten'in, oyun çevirileri, sahne uyarlamaları ve film-dizi oyunculuğunun yanı sıra, Türkçe'den Almanca'ya 5 oyun çevirisi var. Yücel Erten, 1969 yılında Konservatuvardan arkadaşı Ayten Erten ile evlendi. Almanya'dayken boşandılar.