Reyting rekorları kıran 'izdivaç programları' kanallar arasında büyük savaş çıkardı. Yazar Ali Eyüboğlu, Fox TV ve Kanal D'yi karşı karşıya getiren format kavgası hakkında bir yazı yayımladı. Kanal D ekranlarında yayınlanmış ancak çıkan KH kararı ile ekran macerasına son vermiş olan 'Kısmetse Olur' programıyla ismini duyuran Seda Akgül'ün Fox TV'ye transfer olduğunu ve o kanalda "Yuvamız Yıkılmasın" isimli bir 'barıştırma' programı yapacağı öğrenilmişti.

İşte yazar Ali Eyüboğlu'nun kanallar arasında çıkan savaşın nedenlerini anlatan o yazısı: 

Bir süre sonra FOX’un, çiftleri barıştıracak olan ‘Yuvamız Yıkılmasın’ için Karga ile anlaştığı, programı ünlü sunucu Seda Akgül’ün sunacağı ortaya çıktı. Bunun üzerine Kanal D, “Format bizim” diye FOX’a ihtar çekti. İki kanalın yöneticilerini de aradım. Kanal D yönetimi olayı doğruladı. FOX’un Genel Müdürü Cenk Soner ise şunları kaydetti: “Program uzunca bir zamandır gündemimizdeydi. Biz ‘Yuvamız Yıkılmasın’ için anlaşma yaptıktan sonra Kanal D’den bir yazı geldi. Konsept benzer olabilir, ama adı ve içeriği aynı değil. Program ekrana geldiğinde daha iyi anlaşılacak bu.”

İki kanal bu sebeple davalık olur mu bilemem, ama görünen o ki yeni yayın döneminde evlilik programlarının yerini, sorunlu evlilik yaşayanları barıştıran yapımlar alacak. Çünkü FOX’un ‘Yuvamız Yıkılmasın’la aynı dönemde Kanal D de Artı Film’e ‘Gel Barışalım’ı yaptıracak. Onları diğer kanalların izleyip izlemeyeceği de sonbaharda ortaya çıkacak.