Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler ve Mehmet Günsür'ün aldığı yapım, Türkiye'de 486 bin kişi tarafından izlenerek beklentilerin altında kaldı.

İtalyan sinemaseverler ise seyirci sayısı bakımından Türkiye'de 11'inci sırada yer alan filmi ülkelerinde ikinciliğe taşıdı. 3 Mart'tan bugüne kadar yaklaşık 250 bin kişi tarafından izlenen film, İtalya'da ABD yapımı 'Logan'ın ardından en çok izlenen ikinci film oldu.

İSTANBUL KIRMIZISI'NIN GALASI RENKLENDİ

'İstanbul Kırmızısı’nın galası, IWC’nin muhteşem partisiyle renklendi.

Londra, Tribeca, Beijing ve Dubai Film Festivalleri'nde yer alan IWC’nin sponsorluğundaki parti, sanat ve cemiyet dünyasının önemli isimleri bir araya getirdi.

Ferzan Özpetek’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan 'İstanbul Kırmızısı’nda performansları ile göz kamaştıran oyuncular, farklı IWC modelleri ile beyazperdeye yansıyor. Her bir karakterin özelliğine göre seçilen IWC modelleri, filmin muhteşem atmosferine eşlik ediyor.

Maslak Uniq’te gerçekleşen galanın ardından gerçekleşen partide IWC Schaffhausen Genel Müdürü Sven Johannsen, Pazarlama Müdürü Pınar Yılmaz ve BKM Genel Müdürü Zümrüt Arol Bekçe davetlilerle yakından ilgilendi. Filmin gördüğü ilgiden büyük sevinç duyan film ekibi, gece boyunca keyifli anlar geçirdi.

Kaynak: Milliyet