Yer aldığı bir basın lansmanında muhabirliğe el atan İdo Tatlıses, mikrofonları tutarak basın mensuplarına yardım etti. Bir süre sonra “Bu iş çok yorucu ve zormuş gerçekten Allah yardımcınız olsun” diyen genç şarkıcı, muhabirliği bırakıp ev sahibi Hakan Cengiz eşliğinde lüks daireleri gezerek fikir alışverişinde bulundu.

Son aylarda giyim tarzı ile gündemden düşmeyen İdo, giyimi hakkındaki sorulara, “Ben kimsenin modasına göre değil kendim nasıl rahat etmek istiyorsam öyle giyiniyorum” cevabını verdi. "Yeni projeler var mı?" sorusunu ise "Single çıkarmaya çalışıyoruz. Derya Uluğ, Galip ve benim yazdığım parçalardan şarkı seçmeye çalışıyoruz" diyerek yanıtladı.

BABAMIN TEKLİFİNİ DÜŞÜNECEĞİM

İdo, "Arabeskçi bir babanın popçu oğlu olmanın avantajları neler?" sorusu üzerine, "Benim tarzım farklı, o da beğeniyor. Eminim benimle düet yapmak isteyecektir, o zaman ben düşüneceğim” diyerek güldü. 

Genç şarkıcı, "Babanın yastık altı şarkıları varsa buradan sizin aracılığıyla söyleyeyim. Eğer anlaşırsak cüzi bir rakamla kendisinden şarkı alıp okumak isterim. Bu kış da babama çalışırım. Geçen sene Derya Uluğ ve Galip Öztürk'e çaliştık bu sene ona çalışırız bir şey olmaz” ifadelerini kullandı.

Londra’dan aldığı ödül hatırlatılan İdo Tatlıses, “Evet teşekkürler. Bir Derya bir ben yine işi götürdük. Londra’dan ödül almak güzeldi. Ama söze İngilizce girmek gerekiyordu. Bunca senedir beklediğim o İngilizce konuşma korkumu orada attım. Şaka bir yana, bir Türk olarak gittigim için Türkçe konuştum tabii ki” şeklinde konuştu.