İbrahim Tatlıses Kimdir?

İmparator olarak tanınan türkücü İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Fakir bir ailede büyümüş olup asıl soyadı Tatlıses değil Tatlı’dır

İbrahim Tatlıses Kimdir?

İmparator olarak tanınan türkücü İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Fakir bir ailede büyümüş olup asıl soyadı Tatlıses değil Tatlı’dır. Ahmet Tatlı ve Leyla Tatlı’nın yedi çocuklarının en ilkidir. Çocukluğu Şanlıurfa’da geçen sanatçı inşaatta çalışırken Adanalı bir sinemacının sesini beğenmesiyle birden şöhretten içeri adım atar.

62 yaşında olan türkücü İbrahim Tatlıses ikisi resmi ve üçü resmi olmayan toplam 5 evlilik yapmıştır. 1. evliliği Şanlıurfa’da Adalet durak ile gerçekleşti. Bu evlilikten 1 erkek ve 2 kız çocuğu vardır. 2. evliliği resmi değildir ve oyuncu Perihan Savaş’la gerçekleşti. Bu birliktelikten Melek Zübeyde adında kızı bulunur. 3 evliliği de resmi değildir ve Derya Tuna ile yapmıştır. İdo Tatlıses bu birliktelikten olan oğludur. Resmi olmayan 4. evliliği dansöz Asena Onur Çakmak'la olur ve ikili sonra ayrılırlar. Resmi olan 5. evliliği 2011 senesindeAyşegül Yıldızla gerçekleşir. 2013 yılında sona eren evlilikten Elif Ada isminde kızı vardır.

‘’Ayağımda Kundura’’ isimli türkü ile şöhret basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanan İbrahim Tatlıses ilk önce 1980-1990 senelerinde gerek çıkardığı albümler ve gerekse çektiği filmlerle o döneme damgasını vurmuş, halk tarafından ‘’İmparator’’ denilmesine neden olmuştur. Bunların yanısıra işadamı olan türkücü Tatlıses Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yürütür. Sanat hayatı boyunca birçok film çeviren ve bir o kadar da albüm çıkaran İbrahim Tatlıses yurtdışında da tanınan bir sanatçıdır. Satış rakamları milyonları aşan albümleri içerisinde Ayağında Kundura, Gelme İstemem, Ben İnsan Değil Miyim, Mutlu Ol Yeter, Mavi Mavi, Allah Allah, Gülüm Benim, Fosforlu Cevriyem, Yalan, Haydi söyle gibi albümleri bulunur. Oynadığı pek çok film arasında Ayağında Kundura, Sabuha, Toprağın Oğlu, Fadile, Seni Yakacaklar, Yorgun, Ayşem, Hülya, Sevdalandım, Mavi Mavi, Allah Allah, Yalnızım, Âşıksın, Ben İnsan Değil miyim ve Bir Kulum İşte filmleri zamanında en çok izlenen filmleri arasındadır.

Bir dönem siyasete atılan sanatçı 2007 senesinde Genç partiden milletvekili adayı olmuş olmasına rağmen partisi kazanamayınca meclise girememiştir. 2011 senesinde bu sefer Adalet ve Kalkınma Partisinden Şanlıurfa milletvekili adayı olan İbrahim Tatlıses sonradan aday gösterilmeyince adaylıktan çıkmıştır. Bir dönem yaptığı İbrahim Tatlıses Talk Showlar ile televizyon ekranlarının en çok izlenen program sunucusu olan türkücü İbrahim Tatlıses 4 Mart 2011 tarihinde program bitiminde evine dönerken silahlı saldırıya maruz kalmıştır. Uzun süre Almanya’da tedavi görmüş ve tekrar Türkiye’ye İstanbul Maltepe Darüşşafaka Rehabilitasyon merkezine getirilmiştir. Hızlı iyileşmiş olan türkücü şuan gayet sağlıklıdır.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR