Türk sinemasının efsane oyuncularından olan Hülya Koçyiğit, 'Yuva Bizden Dostluk Sizden' sloganıyla düzenlenen sosyal sorumluluk projesinde, duygulandıran açıklamalarda bulundu.

Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde, Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit, Pelin Orhuner, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri ve Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri katıldı. 'Yuva Bizden Dostluk Sizden' sloganıyla düzenlenen proje, renkli görüntülere sahne oldu.

Tasarladığı kulübede barınacak olan köpeği sevdikten sonra konuşan ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit, "Hayvanları Koruma Günü'nde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı çok güzel bir fikir düşünmüş. Ben de dâhil olmak üzere birçok ünlü sanatçı kulübeleri çizdi ve engelli vatandaşlarımız da onları işleyerek hayata geçirdi, yuva haline getirdi. Amacımız sevgili hayvan dostlarımıza daha iyi bir yaşam sunabilmek ve onların yaşam hakkına saygı duymaktır. Böylece onları hem yuva sahibi yapıyoruz, hem de onları ne kadar düşündüğümüzü ve sevgi ve şefkat göstermemiz gerektiğini hatırlıyoruz" açıklamalarıyla herkese duygu dolu anlar yaşattı.