Ve beklenilen oldu. Geçtiğimiz sene KHK kapsamında izdivaç programlarının sonlandırılacağı açıklaması akabinde Esra Erol'la format değişikliğine giderken Zuhal Topal programını sonlandırma kararı almıştı. Bunların akabinde KHK'ya uymayan bir program geçtiğimiz hafta başladı. Sony Channel Ekranlarında Hande Ataizi İle programı başladığı günden itibaren çok konuşuldu. Öyle ki reyting rekorlarını kırmak adına olsa gerek Hande Ataizi minisi çok konuşuldu. Zuhal Topal'la'nın devamı olan adayların aynı olduğu Hande Ataizi ile' de bir tek Hanife'nin yokluğu dikkat çekmişti. Ve Ataizi de konu ile alakalı reyting kokan açıklamasını yapmıştı. Bir o kadar izleyici kapasitesi ulaşan Hande Ataizi ile'yi RTUK affetmedi. 

RTUK AFFETMEDİ 

KHK'ya uymayan ve ahlak aykırılığı sebebiyle Hande Ataizi ile programıa 5 kere yayın durdurma kararı verilirken, üst sınır olan yüzde 5 oranında para cezası uygulaması devreye sokuldu. Yani RTUK'ün bu kararı ile aslında program başlamadan bitti.

CEZAİ UYGULAMA SEBEBİ

Üst Kurul kararında, aynı kanunun 32. maddesinde geçen "Bu Kanunun 8'inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (d), (f), (g), (ğ), (h), (n), (ö), (s), (ş) ve (t) bentlerindeki yayın hizmeti ilkelerine ve aynı maddenin dördüncü fıkrasına aykırı yayın yapan medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara, ihlalin ağırlığı ve yayının ortamı ve alanı göz önünde bulundurularak, ihlalin tespit edildiği aydan bir önceki aydaki brüt ticari iletişim gelirinin yüzde ikisinden beşine kadar idari para cezası verilir. İdari para cezası miktarı televizyon kuruluşları ve isteğe bağlı medya hizmet sağlayıcıları için on bin Türk lirasından az olamaz. Ayrıca, idari tedbir olarak, ihlale konu programın yayınının beş keze kadar durdurulmasına..." karar verilebilir hükmünü de dikkate aldı.