Hakkı Bulut

Magazin basınından uzakta bir yaşam sürdüren Hakkı Bulut kimdir? Hakkı Bulut boyu kaç, kilosu kaç ve aslen nereli? Ünlü türkücü Hakkı Bulut eşi kimdir? İşte yanıtı...

Hakkı Bulut

Uzun yıllardır müzik piyasasında yer alan Hakkı Bulut özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih ettiği için merak ediliyor. Peki, Hakkı Bulut kimdir? Hakkı Bulut boyu kaç, kilosu kaç ve aslen nereli? Ünlü türkücü Hakkı Bulut eşi kimdir? sorularının yanıtı haberimizin detayında...

HAKKI BULUT KİMDİR?

3 Şubat 1945 yılında Tunceli'nin Aktarla köyünde dünyaya gelen Hakkı Bulut, 5. sınıfa kadar köyde, 6. sınıfı Tunceli’de 7. sınıfı da Mazgirt'te okuyarak eğitimini tamamladı. Ailesi Adana'ya yerleşen Hakkı Bulut 8. sınıfı Ceyhan'da okudu. Adana Erkek Lisesi'nden mezun olan Hakkı Bulut, Adana Öğretmen Okulu'nu bitirdi ve öğretmenliğe başladığı ilk yılda müziğe olan ilgisini keşfetti.

1967 yılında Leylam adlı ilk plağını çıkaran Hakkı Bulut, Orhan Gencebay ve Arif Sağ gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Adana'da 1969'da düzenlenen Altın Ses yarışmasında birinci oldu ve ikinci plak çalışmalarına başladı. 1969 yılında bestesi kendisine ait olan İkimiz Bir Fidanın şarkısı ile büyük bir çıkış elde eden Hakkı Bulut, daha sonra başka sanatçıların da şarkısını seslendirmesine izin verdi.

1988'de arabesk müziğin olumsuz olduğunu eleştirenlerin ardından Kültür Bakanlığınca düzenlenen bir kongrede konuşmacı olarak yer aldı. Hakkı Bulut kendisinden istenen arabesk örnek bir parça için Seven Kıskanır adlı şarkısını öneri olarak sundu. Hakkı Bulut'a Seven Kıskanır şarkısı ile TRT'nin yolları açılmıştır. 12 sinema filmi ve 61 albümü vardır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR