Yakalandığı kanser hastalığını yenen ünlü sanatçı Fatih Erkoç, hastalığı hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Bodrum'da huzurlu bir yaşam süren ünlü sanatçı Fatih Erkoç, boş zamanlarında Bodrum'un güzelliklerini yaşıyor. Hayatının diğer bir yarısı olan caz müziğinin tarihine değinen ünlü sanatçı Fatih Erkoç, bu müziğin Amerika'dan çıktığını ancak Türkiye'de de çok uzun senelerdir sevilen bir müzik türü olduğunu açıkladı.

Türkiye'de özellikle son 10-15 yılda çok kabiliyetli müzisyenlerin yetiştiğinin altını çizen Fatih Erkoç, "Mesela Kerem Görsev'in kendine has bir grubu var. Ferit Odman ve Kaan Yıldız bunlar çok başarılı müzisyenler. Benim albümümde de çalan müzisyenlerdir. Bir de piyanist var ki onu nasıl tarif etmek lazım bilmiyorum. Onun ismi gizli kalsın, benim albümümde arayıp, bulsunlar." ifadelerini kullandı.

Yabancı müziğin ve pop müziğin hayatın içinde hep var olduğunu ifade eden sevilen sanatçı Fatih Erkoç, "Ben 11 sene Norveç ağırlıklı İskandinavya'da, bazı diğer Batı ülkelerinde çalıştığım yıllarda, hep yabancı pop çaldım. Oradaki çocuklar bile İngilizce şarkıları anlıyorlar. Burada ise hala İngilizceyi çözmüş değiliz. Ama yabancı müziği çok seven gençler var." yorumunda bulundu.